پیمانکار نازک کاری ساختمان صفر تا صد

7/خرداد/1401 مجله ساختمان
1

پیمانکار نازک کاری : پیمانکاری نازک کاری ساختمان در واقع جزء مراحل آخر در ساخت و ساز است . در واقع پس از ساخت یک ساختمان و پایان مراحل سفت کاری نوبت به اجرای نازک کاری میرسد. آخرین مصالحی که در ساختمان برای دیوار ها، کف ها و سقف ساختمان به کار میرود برای اجرای نازک کاری است. نازک کاری ساختمان عملیات پایانی مربوط به تکمیل ساخت یک سازه است تا آن را به محلی برای زندگی تبدیل کند. اندودکاری، سنگ کاری و سرامیک کاری، عایق کاری و نقاشی دیوارها و درب‌ها از جمله این عملیات هستند که شرکت فنی و مهندسی تاتیان، اجرای نازک کاری ساختمان و برج ها را بر عهده دارد.

در واقع می‌توان گفت نازک کاری‌ها روی سفت کاری‌ها و تأسیسات برقی و مکانیکی انجام می‌شود. این عملیات بعد از آخرین مرحلۀ سفت کاری یعنی تیغه چینی و نصب تأسیسات در دستور کار قرار گرفته و تا پایان کار تکمیل شدن ساختمان ادامه خواهد داشت. به زبان ساده، می‌توان گفت نازک‌ کاری، عمدتاً جنبه‌های زیبایی، ظاهری و بصری یک سازه ساختمانی را در بر می‌گیرد. به عنوان مثال، گچ بری های زیبایی که در سقف برخی ساختمان‌ها می‌بینیم و همچنین سنگ کاری، سرامیک کاری و کاشی کاری، همگی جزء وظایف پیمانکار نازک کاری محسوب می‌شوند.

شرکت ساختمانی تاتیان گروهی متشکل از مهندسان سازه، عمران و معماری، آماده همکاری با کارفرمایان گرامی در تمام زمینه‌های پیمانکاری ساختمان ، از جمله پیمانکار نازک‌ کاری است. تمامی مراحل نازک کاری که در بالا ذکر شد، به بهترین نحو و با بالاترین کیفیت ارائه می‌گردد. 02122396716

پیمانکار نازک کاری

مراحل و وظایف پیمانکار نازک کاری ساختمان

1. دیوار چینی یا همان دیواری سازی ساختمان

2. شمشه (چوب چارترش) گیری دیوارها

3. گچ و خاک دیوارها

4. سفید کاری دیوارها

5. کشته کشی دیوارها

6. سنگ قرنیز دور دیوار

7. کف سازی نهایی

8. آب بندی ( عایق بندی دیوارها ) سرویس ها

9. فرش کف ساختمان ( پهن کردن ملات در کف ساختمان )

10. کاشی کاری دیوارهای ساختمان

11. انجام کار انواع سقف در ساختمان ( گچ کاری یا سقف کاذب )

12. نمای ساختمان

13. عایق کاری ثانویه

14. مراحل آخر تمیز کاری ساختمان

نازک کاری ساختمان چیست؟ چه نکاتی دارد و شامل چه مراحلی است؟

نازک کاری ساختمان به بیان ساده، عبارتست از عملیاتی که منجر به زیبایی بخشیدن به فضای داخلی و خارجی سازه شده و آن را قابل سکونت می‌کند. نصب درب و پنجره، عایق کاری سرویس‌های بهداشتی، ایزوگام و گچ بُری سقف و نقاشی دیوارها، از جمله آیتم‌ها و مراحل نازک‌کاری محسوب می‌شوند. لیست نازک کاری ساختمان (از جمله نازک‌کاری دیوار و سقف) و نکاتی که باید در حین اجرا مورد توجه قرار گیرد، در ادامه بیان شده است.

نازک کاری ساختمان چیست؟

نازک کاری ساختمان عملیات پایانی مربوط به تکمیل ساخت یک سازه است تا آن را به محلی برای زندگی تبدیل کند. اندودکاری، سنگ کاری و سرامیک کاری، عایق کاری و نقاشی دیوارها و درب‌ها از جمله این عملیات هستند. در واقع می‌توان گفت نازک کاری‌ها روی سفت کاری‌ها و تأسیسات برقی و مکانیکی انجام می‌شود. این عملیات بعد از آخرین مرحلۀ سفت کاری یعنی تیغه چینی و نصب تأسیسات در دستور کار قرار گرفته و تا پایان کار تکمیل شدن ساختمان ادامه خواهد داشت. به زبان ساده، می‌توان گفت نازک‌کاری، عمدتاً جنبه‌های زیبایی، ظاهری و بصری یک سازه ساختمانی را در بر می‌گیرد. به عنوان مثال، گچ بری های زیبایی که در سقف برخی ساختمان‌ها می‌بینیم و همچنین سنگ کاری، سرامیک کاری و کاشی کاری، همگی جزء نازک کاری محسوب می‌شوند.

پیمانکار نازک کاری

هزینه اجرای نازک کاری ساختمان

محاسبه هزینه اجرای نازک کاری ساختمان بستگی به حجم قرارداد پیمانکاری اجرای نازک کاری از نظر متراژ و زمانبندی اجرا دارد. برای اینکه دقیق تر به عدد هزینه اجرای نازک کاری ساختمان برسید، کافیست قیمت روز رو ضرب در مترمربع نمایید. با این صحبت، جهت نهایی شدن با ما تماس بگیرید.

نازک کاری ساختمان شامل چه مراحلی است؟

نازک کاری ساختمان بعد از سفت کاری و اجرای تأسیسات برقی و مکانیکی انجام می‌شود و شامل آیتم ها و مراحل زیر است:

نصب درب و پنجره.
کاشی کاری، سنگ کاری و سرامیک کاری دیوارها.
کف کاری (اجرای سرامیک، موزاییک و یا سنگ های مخصوص کف).
عایق کاری اولیه یا به اصطلاح آب بندی حمام، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه.
نازک کاری دیوار (اجرای اندود گچ و خاک، سفیدکاری، رنگ کاری، اجرای قرنیز).
نازک کاری سقف؛ شامل گچ‌بُری و تزئینات سقف مثل اجرای سقف کاذب و همچنین عایق کردن بام (عایق بندی ثانویه).
اجرای نما (نمای داخلی و نمای خارجی).
تمیز کاری.

شرکت مهندسی تاتیان گروهی متشکل از مهندسان سازه، عمران و معماری، آماده همکاری با کارفرمایان گرامی در تمام زمینه‌های ساختمانی، از جمله نازک ‌کاری است. تمامی مراحل نازک کاری که در بالا ذکر شد، به بهترین نحو و با بالاترین کیفیت ارائه می‌گردد.

جهت مشاوره رایگان امور ساختمانی و آگاهی بیشتر از خدمات پیمانکار نازک کاری ، با شماره 02122396716 تماس بگیرید.

مصالح نازک کاری ساختمان

بسته به اینکه در کدام مرحله از نازک کاری قرار داشته باشیم، از مصالح مختلفی استفاده می‌شود. با توجه به اینکه مراحل این عملیات در بالا ذکر شد و با آن آشنا شدیم، به راحتی می‌توانیم مصالح نازک کاری را بشناسیم. این مصالح عبارتند از:

1. گچ.

2. ماسه و سیمان.

3. خاک از جمله خاک رس.

4. سنگ، کاشی و سرامیک.

5. قیرگونی یا ایزوگام جهت عایق کاری.

6. عایق کاری اولیه و ثانویه در نازک کاری ساختمان

عایق کاری حمام و سرویس‌های بهداشتی شامل عایق کاری دیوار و کف با قیر گونی (و در مواردی ایزوگام) است. بهتر است اول دیوارها عایق کاری شوند و پس از اتمام دیوارها، عایق کاری کف انجام شود. زیرا در این صورت، از آسیب قیرگونی بر اثر راه رفتن و رفت و آمد جلوگیری می‌شود. همانطور که گفته شد، برای انجام عایق کاری سرویس‌های بهداشتی از قیرگونی استفاده می‌شود. قیر هم خاصیت چسبندگی بسیار خوب دارد و هم نفوذناپذیر است. یعنی از نفوذ آب و رطوبت به خارج از محیط حمام و سرویس های بهداشتی جلوگیری می‌کند.

عایق کاری ثانویه در اجرای نازک کاری ساختمان :

عایق کاری ثانویه شامل قیرگونی کردن یا ایزوگام کردن پشت بام است. در موارد لازم، ممکن است این کار در مورد دیوارهای بیرونی نیز انجام شود. انجام عایق کاری در زمان بارندگی مجاز نیست. همچنین این کار نباید بر روی سطوح مرطوب یا زمانی که سطح مرطوب است انجام شود. ایجاد زیر سازی مناسب قبل از شروع کار بسیار مهم است.

پیمانکار نازک کاری

مجری نازک کاری سقف سازه

نازک‌کاری سقف را می‌توان شامل دو مرحله دانست:

مرحله‌ای که مربوط به عایق کاری سقف از پشت بام می‌شود.

مرحله‌ای که مربوط به زیبا سازی و شکیل کردن سقف از فضای داخلی ساختمان است. مثل اجرای سقف کاذب، چسباندن گچ بری یا اجرای گچ بُری با دست بر روی گچ سقف.

اجرای انواع سقف کاذب علاوه بر اینکه نوعی نازک کاری محسوب می‌شود، در زیبا کردن محوطه داخل خانه و محیط های کاری نیز مؤثر است.

پیمانکار نازک کاری دیوار

نازک‌ کاری دیوار به نوبه خود از چند مرحله تشکیل شده که یکی پس از دیگری انجام می‌شود. نازک کاری دیوار و مراحل مختلف آن عبارتست از:

♦ شمشه گیری

♦ اجرای ملات گچ و خاک

♦ سفید کاری

♦ کُشته کشی

♦ رنگ کردن دیوار و یا استفاده از کاغذ دیواری و دیوار پوش

♦ اجرای قرنیز

1- شمشه گیری دیوار

شمشه بنایی، یک ابزار بنایی به شکل پروفیل و به طول 0.5 تا 3 متر است. جنس آن می‌تواند از فولاد یا چوب باشد. از شمشه بنایی برای یکدست کردن (تراز کردن) ملات دیوار یا کف و ایجاد سطح صاف استفاده می‌شود. منظور از شمشه‌گیری دیوار، انجام عملیاتی است که طی آن، هر گونه اعوجاج از سطح دیوار رفع شود و سطحی صاف و هموار ایجاد گردد. برای انجام این کار، در ابتدا یک بخش از دیوار را در نظر می‌گیرند (معمولاً یکی از گوشه های بالای دیوار). سپس با گچ و ماله، یک سطح صاف بر روی دیوار ایجاد می‌کنند. این سطح صاف می‌شود یک مرجع و بر اساس آن، بخش‌های دیگر دیوار را تراز می‌کنند تا به لحاظ سطح یکنواخت شود. سپس گوشه دیگری از دیوار را در نظر می‌گیریم و کارهای مرحله قبل را تکرار می‌کنیم.

حالا دو بخشی را که قبلاً انتخاب کرده بودیم و سطحی صاف در آن ایجاد کرده بودیم را با ریسمان به هم وصل می‌کنیم. سپس در زیر ریسمان، با فواصل یک متری یا کمتر، با استفاده از گچ و سیمان نقاط مسطحی ایجاد می‌کنیم. سپس نقاط مذکور را شاقول کرده و در بخش های پایین دیوار نیز سطوح صاف ایجاد می‌کنیم. حالا نوبت به شمشه کشی و صاف کردن و یکدست کردن همه سطوح دیوار است.

2- اجرای ملات گچ و خاک

قبل از گچ کاری یا به اصطلاح سفید کاری دیوار، یک لایه از مخلوط گچ و خاک رس در سطح دیوار ایجاد می کنیم. استفاده از خاک همراه با گچ، علاوه بر اینکه روند یا زمان گیرش گچ را کند می‌کند، به لحاظ اقتصادی نیز به صرفه‌تر است. کند شدن زمان گیرش گچ، فرصت کافی به بنا می‌دهد تا بتواند بدون عجله و با دقت کار خود را انجام دهد. ملات گچ و خاک شامل نسبت 50 به 50 از گچ و خاک رس است که با مقدار مناسبی از آب، ترکیب شده است.

پیمانکار نازک کاری

3- سفید کاری یا نازک کاری گچ

از گچ ساختمانی برای نازک کاری دیوار و سفید کاری آن استفاده می‌شود. گچ ساختمانی باید خشک و عاری از کلوخه باشد. مرحله سفید کاری شامل استفاده از ملات گچ است. برای این منظور، گچ خالص را با آب مخلوط می‌کنند. ملات گچ خالص بسیار زودگیر است و بلافاصله پس از ساخت، باید مورد استفاده قرار گیرد. برای صاف کردن گچ بر روی دیوار از ماله مخصوص این کار استفاده می‌شود.

4- کشته کشی از مراحل نازک کاری دیوار ساختمان

ترکیب شیمیایی گچ خالص به نحوی است که پس از ترکیب شدن با آب، در زمانی کوتاه حالت خود را برای استفاده در سفید کاری دیوار از دست می‌دهد. در این صورت به اصطلاح گفته می شود که گچ مرده است. گچ مرده پس از خشک شدن خیلی دیر سخت می‌شود. این ویژگی سبب شده است تا از گچ مرده برای صاف کردن بخش‌هایی از دیوار استفاده شود که قبلا نتوانسته بودیم آن طور که باید آن را صاف کنیم.

5- رنگ آمیزی دیوار

نقاشی یا رنگ آمیزی دیوار، از مراحل پایانی نازک کاری دیوار است. البته بسته به شرایط کاربری محوطه و سلیقه کارفرما، بجای رنگ آمیزی ممکن است از کاغذ دیواری و انواع دیوار پوش‌ها استفاده شود. آنچه که مهم است، انتخاب رنگ مناسب، متناسب با نوع کاربری و متناسب با محوطه و محیط داخلی است. جنس رنگ مورد استفاده نیز بسیار مهم است. استفاده از رنگ روغنی و ترکیب متناسب آن با رنگ مات، کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی دیوار را تمیز کنید و به اصطلاح دیوار قابل شستشو باشد. اگر رنگ خاصی برای مبلمان، پرده و سایر اکسسوری‌های منزل یا محیط کار خود در نظر دارید، رنگ یا کفپوش دیوارها را نیز متناسب با آن انتخاب کنید. از مقوله رنگ در دکوراسیون داخلی غافل نشوید!

6- اجرای قرنیز

اجرای قَرنیز را می‌توان آخرین مرحله از نازک کاری دیوار محسوب کرد. قَرنیز نوار باریکی است که در پایین‌ترین قسمت دیوارهای داخلی ساختمان (نزدیک کف) دیده می‌شود. قرنیز دور تا دور دیوار اجرا می‌شود و عرض یا پهنای آن 10 تا 15 سانتی‌متر است. از قرنیز به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و آسیب به بخش‌های پایینی دیوار و همچنین شکیل شدن ظاهر دیوار و نمای داخلی محوطه استفاده می‌شود. جنس قرنیز می‌تواند از سنگ، چوب، MDF و یا PVC باشد. به علت ماندگاری بهتر سنگ، معمولاً از سنگ، به ویژه سنگ چینی، گرانیت، مرمریت، تراورتن و مرمر استفاده می‌شود. اما بسته به نوع طراحی داخلی فضا و نوع متریال کف، از انواع دیگر نیز استفاده می‌شود.

پیمانکار نازک کاری روی هبلکس

هبلکس نوعی بتن است که توسط حباب های هوا متخلخل شده است. با استفاده از این بتن، بلوک‌هایی به نام بلوک هبلکس ساخته می‌شود. در ساخت دیوار، هبلکس می‌تواند جایگزین آجر و مصالح قدیمی شود. وجود سیلیس، این بلوک را به مصالحی مقاوم در برابر حرارت و آتش تبدیل کرده است. دیوارهای داخلی ساختمان، بهترین عضو سازه برای استفاده از هلبکس هستند. نازک کاری روی دیوارهای ساخته شده با هلبکس نیز همانند سایر دیوارهاست. نکته‌ای که در رابطه با استفاده و به کارگیری آن وجود دارد، این است که باید در مورد دیوارهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در زمان اجرا باید از انواعی خاصی از چسب ها استفاده شود.

پیمانکار نازک کاری

پیمانکار نمای داخل و خارج ساختمان

اجرای نمای داخل و خارج سازه ساختمانی را می‌توان جزء آخرین مراحل نازک کاری در نظر گرفت. چگونگی اجرای نمای داخلی بر دکوراسیون داخلی تأثیرگذار است. بنابراین، اگر طراحی داخلی خاصی مد نظر دارید و تمایل دارید تا طراحی مدنظرتان اجرا شود، آن را با پیمان کار خود یا مجری نمای داخلی در میان بگذارید تا تطابق‌های لازم در حین کار صورت گیرد.

پس از گذراندن تمامی مراحل بالا، نوبت به تمیز کاری است. تمیز کاری کمک می‌کند تا کارهایی که در مراحل قبل، انجام شده بود، بیشتر جلب توجه کند.

 

شماره تماس مجری نازک کاری ساختمان

چنانچه به یک پیمانکار مجرب و متعهد برای اجرای نازک کاری پروژه ساختمانی خود نیاز دارید، حتماً از خدمات ما در گروه مهندسی تاتیان بهره‌مند شوید. می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین به ما ارائه دهید تا پس از بررسی با شما تماس بگیریم. همچنین می‌توانید با شماره 02122396716 با ما ارتباط برقرار کنید. بهترین ها را از دست ندهید و با ما تماس بگیرید. 

نکات نازک کاری ساختمان

1. در زمان آب‌بندی یا عایق‌کاری سرویس های بهداشتی، حمام و در صورت لزوم آشپزخانه، ابتدا عایق بندی دیوارها را انجام دهید. سپس کاشی و سرامیک دیوارها را اجرا کرده و عایق بندی کف را به مرحله آخر موکول کنید. این کار باعث می شود عایق بندی کف بهتر و با کیفیت‌تر انجام شود و قیرگونی یا ایزوگام ها در حین رفت و آمد و راه رفتن، آسیب نبینند.

2. قبل از اجرای سرامیک، از تراز بودن سطح زیر کار اطمینان حاصل کنید. گونیا بودن گوشه ها (کُنج‌ها) نیز فراموش نشود.

3. برای زیر کاری دیوار، می‌توانید از گچ ساختمانی مخصوص مصارف عمومی و زیر کاری استفاده کنید.

4. برای سفید کاری، از گچ ساختمانی مخصوص سفید کاری استفاده کنید.

5. زمانی که سطح مرطوب است، انجام قیرگونی یا ایزوگام را تا زمان خشک شدن کامل، به تعویق اندازید.

نکات قابل توجه در قرارداد پیمانکاری نازک کاری ساختمان

مشخص نمودن طرفین قرارداد پیمانکاری نازک کاری
مشخص نمودن محل اجرا پروژه
موضوع قرارداد اجرا نازک کاری
مشخص نمودن تاریخ شروع و پایان پروژه و اعمال جبران خسارات (دیر کرد هر دو طرفین در اجرا تمامی بند های قرارداد)
محاسبات و مشخصات فنی پروژه
مبلغ قرارداد پیمانکاری نازک کاری  که مورد توافق طرفین میباشد به صورت جزء به جزء درج شود
نحوه و زمان پرداخت هزینه ها از سوی کارفرما
اسناد و مدارک پیمان
انجام نظارت در قرارداد پیمانکاری نازک کاری و همچنین معرفی ناظر و دستگاه نظارت بر اجرای پروژه
تجهیز کردن به موقع و همچنین جمع آوری محل پروژه جهت تحویل دادن
مشخص کردن تعهدات دقیق پیمانکار
مشخص کردن تعهدات دقیق کارفرما در قرارداد پیمانکار نازک کاری
مشخص نمودن تضمین جهت حسن انجام کار از سوی پیمانکار نازک کاری
مالیات پروژه
مشخص نمودن موارد فسخ قرارداد پیمانکاری اجرای نازک کاری
اختلافات ناشی از قرارداد پیمانکار نازک کاری
آدرس و اطلاعات تماس هر دو طرف قرارداد پیمانکاری نازک کاری ساختمان
فسخ قرارداد پیمانکار نازک کاری

انواع نازک کاری ساختمان

نازک کاری ساختمان به دو روش زیر قابل انجام خواهد بود:

♦ نازک کاری مدرن

♦ نازک کاری سنتی

نازک کاری مدرن : در این روش از ماشین گچ پاش و یک پمپ باد استفاده خواهد شد. لازم به ذکر است که از این روش در مرحله آخر یعنی گچ کاری و سفید کاری نهایی نمیتوان اسنفاده نمود و بایستی از ترکیب روش مدرن و سنتی استفاده کرد.

نازک کاری سنتی: در این روش که از قدیم الایام نیز مورد استفاده قرار می گیرفته، گچ کار یا اوستای کار به یک استامبولی، همزن دستی و ماله کچ کاری، شمشه های آهنی، چوبی و آلومینیومی نیاز دارد. اگر سقف مجموعه مورد نظر شما کوتاه باشد باید از یک داربست و تخته های چوبی استفاده کنید.

هزینه اجرای نازک کاری ساختمان

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی که همه اصناف را درگیر کرده است هزینه نهایی و تمام شده تمامی خدمات نیز بالا رفته است. اما قیمت نازک کاری با توجه به نوع انجام این خدمات است که به دو صورت سنتی و نوین انجام شود متغیر خواهد بود. البته نوع گچ استفاده شده نیز در مشخص کردن قیمت نازک کاری ساختمان تاثیرگذار خواهد بود. انجام شمسه کاری و ماله کشی در نازک کاری برهزینه گچ کاری می افزاید. چنانچه قصد انجام نازک کاری ساختمان خود را دارید می توانید با شرکت پیمانکاری تاتیان تماس حاصل نمایید و پس از مشاوره با کارشناسان و کسب اطلاعات بیشتر و در نهایت استعلام قیمت اقدام به عقد قرارداد پیمانکار نازک کاری ساختمان خود نمایید

پیمانکار نازک کاری


در ادامه بخوانید : پیمانکار دیوارچینی ساختمان و ویلا صفر تا صد

پیمانکار دیوار هبلکس

پیمانکار سرامیک اسلب از طراحی تا اجرا


پیمانکار نازک‌ کاری ، پیمانکاری نازک کاری ، پیمانکار نازک کاری اصفهان ، مجری پیمانکار نازک کاری اتحادیه ، پیمانکار نازک کاری باغ ، پیمانکار نازک کاری بین المللی ، پیمانکار نازک کاری بتنی ، پیمانکار نازک کاری باغچه ، پیمانکار نازک کاری پارکینگ ، پیمانکار نازک کاری پروژه ، پیمانکار نازک کاری پردیس ، پیمانکار نازک کاری پی وی سی ، پیمانکار نازک کاری پیمانکار ، پیمانکار نازک کار پسیو ، پیمانکار نازک کاری تهران ، پیمانکار نازک کاری تبریز ، پیمانکاری نازک کار تاسیسات ، پیمانکار نازککاری ، پیمانکار نازک کاری چیست ، پیمانکار نازک کار چیست ، پیمانکار نازک کاری حیاط ، پیمانکار نازک کاری حرفه ای ، پیمانکاری نازک کار حجمی ، پیمانکار نازک کاری خانه ، پیمانکار نازک کاری خام ، پیمانکار نازک کاری دیوار ، پیمانکار نازک کاری در تهران ، پیمانکار نازک کاری در اصفهان ، پیمانکار نازک کاری در مشهد ، پیمانکار نازک کاری در کرج ، پیمانکاری نازک کار در تهران ، پیمانکاری نازک کار در عسلویه ، پیمانکاری نازک کار در عراق ، پیمانکاری نازک کار در عمان ، پیمانکاری نازک کار در ، پیمانکاری نازک کاری ساختمان ، قرارداد پیمانکاری نازک کاری ساختمان ، مجری پیمانکار نازک کاری شیراز ، پیمانکار نازک کاری شهرداری ، پیمانکار نازک کار شبکه ، پیمانکار نازک کاری صنعتی ، پیمانکاری نازک کاری صنعتی ، پیمانکار نازک کاری طبقات ، پیمانکار نازک کاری عمومی ، پیمانکار نازک کاری عایق ، پیمانکار نازک کاری غرب تهران ، پیمانکار نازک کاری غرفه ، پیمانکار نازک کاری غرب ، پیمانکار نازک کاری غربی ، پیمانکار نازک کاری فنی حرفه ای ، پیمانکار نازک کاری قزوین ، پیمانکار نازک کاری شرق تهران ، پیمانکار نازک کاری شمال تهران ، پیمانکار نازک کاری جنوب تهران ، پیمانکار نازک کاری قیمت ، پیمانکار نازک کاری قم ، پیمانکار نازک کاری قانون کار ، پیمانکاری نازک کاری قرارداد ، پیمانکاری نازک کار قانون ، پیمانکار نازک کاری کرج ، پیمانکار نازک کاری کف ، پیمانکاری نازک کاری کاشی ، پیمانکاری نازک کارهای کوچک ، پیمانکار نازک کاری گرگان ، پیمانکار نازک کاری گلخانه ، پیمانکار نازک کاری گچ ، پیمانکار نازک کاری لوله ، پیمانکار نازک کاری منزل ، پیمانکار نازک کاری مشهد ، پیمانکار نازک کاری مدرن ، پیمانکار نازک کاری نما ، پیمانکار نازک کاری نظام مهندسی ، پیمانکار نازک کاری نقشه ، مجری پیمانکار نازک کاری نمای ساختمان ، پیمانکاری نازک کاری نمونه قرارداد ، پیمانکار نازک کاری وزارت کار ، پیمانکار نازک کاری و ساختمان ، پیمانکار نازک کاری ویلا ، پیمانکار نازک کاری همدان ، پیمانکار نازک کاری ها ، پیمانکار نازک کاری هلال احمر ، پیمانکار نازک کاری همشهری ، پیمانکار نازک کاری یزد .

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها

s.karami می‌گوید:
  • 1401/12/7 - 15:09

مطالبتون برای دانشجوهای این رشته واقعا کاربردی ممنون از سایتتون

پاسخ