دستگاه برش بتن و عرشه فولادی

عرشه فولادی چیست؟

عرشه فولادی (Steel decking) با نام عرشه فلزی (metal decking) نیز در بازار شناخته می‌شود. در یک نگاه کلی، عرشه فولادی یک ورق فلزی از جنس فولاد گالوانیزه است که با شکل هندسی خاصی تولید می‌شود. این ورق فلزی برای ساخت سقف ساختمان‌ها استفاده می‌شود.
فولاد گالوانیزه به عنوان یکی از متریال‌های پرکاربرد در صنعت ساختمان‌سازی شناخته می‌شود. خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مناسب، قیمت مقرون به صرفه و دسترسی نسبتاً آسان به این متریال باعث شده تا در تولید سقف عرشه فولادی بکار برده شود.

مهم‌ترین مزایای سقف عرشه فولادی چیست؟

  • حذف مرحله قالب‌بندی و شمع‌گذاری و افزایش سرعت اجرا:

سیستم سقف‌های MCD یا CDS به‌عنوان یک قالب خود نگه‌دارنده شناخته شده است. این سقف‌ها با امکان برش آسان و چیدمان سریع ورق‌های گالوانیزه فرمینگ شده باعث افزایش سرعت بهره‌وری در مرحله اجرای سازه می‌شود.

  • بهینه‌سازی عملکرد سقف در هنگام زلزله:

سقف‌های مرکب عرشه فولادی یکپارچگی بیشتری بین المان‌های سازه‌ای دال سقف ایجاد می‌نماید؛ لذا در این سیستم صلبیت سقف در برابر نیروهای جانبی زلزله افزایش قابل ملاحظه‌ای نسبت به سقف‌های دیگر خواهد داشت و توزیع نیروهای زلزله بین المان‌های مقاوم باربر جانبی به‌درستی صورت می‌گیرد.

  • کاهش خسارت جانبی و مالی در هنگام وقوع زلزله و آتش‌سوزی:

یکی از خسارت‌هایی که در هنگام زلزله به وجود می‌آید سقوط اجزای غیرسازه‌ای (بلوک و سفال‌های سقفی) است که در سقف مرکب عرشه فولادی این‌گونه خسارت‌ها وجود ندارد. همچنین در سازه‌هایی که از مصالح پلاستو فوم استفاده شده، در زمان آتش‌سوزی با ایجاد گاز در صد تلفات جانی (مسمومیت و خفگی) نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای دارد.

  • ایجاد یک سکوی کار مطمئن در زمان اجرا:

قرارگیری سیستم سقف عرشه فولادی باعث ایجاد یک سکوی کار دائمی می‌شود و خطرات زمان اجرا را به حداقل می‌رساند.

اجزاء تشکیل‌دهنده سقف عرشه فولادی

سقف عرشه فولادی از 5 جزء اصلی تشکیل می‌شود که عبارت‌اند از:

1. ورق فولادی گالوانیزه

ورق فولادی شاخص‌ترین مصالح این نوع سقف است. در ساخت ورق فولادی گالوانیزه از روش فرمینگ با استفاده از دستگاه مخصوص استفاده می‌شود. ورق‌های فولادی به عنوان پوشش سقف عرشه فولادی شناخته می‌شوند. ورق‌های فولادی به دو شکل زیر تولید می‌شوند:
ذوزنقه‌ای
موج‌دار
فولاد مورد استفاده در ساخت عرشه باید از حداقل تنش تسلیم 210 مگاپاسکال برخوردار باشد. علاوه بر آن از پوشش گالوانیزه با استفاده فلز روی (Zinc) در سطح آن استفاده می‌شود. معمولاً ضخامت روی در سطح ورق فلزی چیزی در حدود 0.8 تا 2.1 میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود. گالوانیزاسیون باید روی هر دو سطح ورق‌های فلزی به طور کامل انجام شود.

2. گل میخ (برش‌گیر)

Stud Conncttor تجهیز ساده‌ای است که در زبان فارسی با نام گل میخ شناخته می‌شود. کاربرد این تجهیز در سقف عرشه فولادی متصل کردن ورق به تیرهای فرعی در سازه است. برای این منظور تعدادی گل میخ بر اساس محاسبات، درون ورق فولادی تعبیه می‌شود. سپس با استفاده از جوشکاری اتصال آن برقرار می‌شود. نقش کلیدی دیگری که می‌توان برای گل میخ ذکر کرد، این است که نیروی وارد شده به سقف را به تیر فرعی سازه منتقل می‌کند.

3. آرماتور

آرماتوربندی در سقف عرشه فولادی با استفاده از میلگرد انجام می‌شود. شبکه میلگردها روی ورق فولادی اجرا شده و سپس به گل میخ متصل می‌شود. اجرای آرماتوربندی باعث افزایش تحمل تنش کششی سقف می‌شود. همچنین از جمع‌شدن بتن جلوگیری می‌کند.

4. بتن

بتن روی ورق‌های فولادی اجرا می‌شود. بارهای سقف ابتدا به بتن وارد می‌شود. بنابراین لازم است که از بتن باکیفیت برای سقف عرشه فولادی استفاده شود.

5. فلاشینگ

فلاشینگ یکی از اجزای فرعی سقف عرشه فولادی است. فلاشینگ در واقع نوعی ورقه فلزی با ضخامت کمی در حدود 5 میلی‌متر است. این ورق‌ها در لبه عرشه نصب می‌شوند تا از بیرون ریختن بتن از سقف جلوگیری کنند.

فرمینگ عرشه فولادی چیست؟

دستگاه رول فرمینگ (Roll Forming) به عنوان ابزار اصلی در تولید ورق عرشه فولادی شناخته می‌شود. در این دستگاه از روش نورد سرد برای شکل‌دهی به ورق فولاد گالوانیزه استفاده می‌شود. شکل‌دهی ورق فولادی به صورت ذوزنقه‌ای بیشتر کاربردی است. معمولا ارتفاع ذوزنقه حداقل 50 میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر آن در قسمت لبه‌های شیب‌دار ورق فولادی برجستگی‌هایی ایجاد می‌شود تا به این ترتیب بتن به خوبی روی سطح ورق بچسبد.

انواع عرشه فولادی

انواع سقف عرشه فولادی را می‌توان در سه دسته مختلف تقسیم‌بندی کرد که عبارت‌اند از:

1. عرشه فولادی معمولی

برای ایجاد سقف‌های صاف یا شیب‌دار با میزان شیب کم از عرشه فولادی معمولی استفاده می‌شود. عرشه فولادی معمولی به چند دسته مختلف تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:
عرشه فولادی نوع A (ورق‌های فلزی با دندانه باریک)
عرشه فولادی نوع B (ورق‌های فلزی با دندانه پهن)
عرشه فولادی نوع F (ورق‌های فلزی با دندانه معمولی)
عرشه فولادی نوع N (ورق‌های فلزی با دندانه عمیق و پهن)

2. عرشه فولادی کامپوزیت

در طراحی عرشه فولادی کامپوزیتی، برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های بیشتری ایجاد می‌شود. این رویکرد باعث ایجاد ساختار یکپارچه در دال بتنی و عرشه فولادی می‌شود. عرشه فولادی کامپوزیت به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:
عرشه فولادی SB
عرشه فولادی SBR (طراحی دندانه‌ها به صورت معکوس عرشه SB)

3. عرشه فولادی قالبی

اجرای عرشه فولادی قالبی به دلیل طراحی خاص، در مقایسه با دو دسته دیگر به مراتب آسان‌تر است. برای اجرای این نوع عرشه نیازی به استفاده از قالب چوبی نیست. انواع عرشه فولادی قالبی به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:
عرشه فولادی S3
عرشه TF 75
عرشه فولادی TF 150