ساخت سوله در تهران

بدون دیدگاه

ساخت سوله در تهران : صاحبان مشاغل تولیدی و صنایع سنگین نیاز مبرم به ساخت سوله دارند تا با جانمایی ماشین آلات و تجهیزات خط تولید، ارائه محصولات خود را در بالاترین سطح کیفی تجربه نمایند. لذا سوله سازی تهران جزو مهم ترین خدماتی است که می بایست به صاحبان مشاغل ارائه گردد. برای این منظور، معمولاً دو روش کلی وجود دارد که کارفرما را به سوله مورد نظر می رساند و هر کدام از آنها، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در هنگام انتخاب، باید به این موضوع توجه کافی داشت. تاریخچه سوله سازی ولو به صورت سنتی، به زمان ساخت نخستین کارخانه ها در تهران باز می گردد. کارخانه سیمان ری، کارخانه زمزم در خیابان آزادی، کارخانه دخانیات در خیابان قزوین، کارخانه گلیسیرین در ری، کارخانه چیت بافی در ری و کارخانه قند کهریزک، فهرست ناتمامی از قدیمی ترین کارخانه های استان تهران هستند که سوله سازی با این آثار برجسته، قدم به عرصه وجود گذاشت.

چرا بیشترین ساخت سوله در تهران است؟

تهران بزرگترین شهر ایران است که دارای شهرک های صنعتی مختلفی می باشد. این شهرک ها در حاشیه شهر و استان تهران وجود دارند. برخی از این شهرکها در حال توسعه و برخی دیگر تازه در حال ساخت هستند. پیشرفت صنعتی در گرو ساخت و ساز شهرک های صنعتی است و سازه های درون این شهرکها را اغلب سوله های صنعتی و کارگاهی تشکیل می دهند. اینجاست که نقش سوله سازی در تهران بسیار به چشم می آید.

ساخت سوله در تهران را از تیم حرفه ای و با تجربه تاتیان بخواهید. این شرکت با سال ها تجربه در حوزه ساخت و طراحی انواع سوله و اسکلت فلزی در استان های تهران ، البرز و قم خدمت رسان تمامی کارفرمایان عزیز می باشد. برای انجام انواع پروژه در این حوزه ها و همینطور برآورد هزینه های ساخت سوله میتوانید با تاتیان تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان این گروه در حوزه سازه های فلزی بهره ببرید.

سوله چیست؟

سوله به سازه هایی فلزی گفته می شود که سقفی شیب دار دارند. سوله ها در دنیای صنعت امروز کاربردی بسیار گسترده دارند. از سازه ی سوله در مکان های مختلفی استفاده می شود. این مکان ها می توانند سالن های ورزشی، تالار ها، سالن های همایش، کارخانه های تولیدی و غیره باشند. احداث سوله در تهران و سوله سازی در تهران بیشتر برای مکانهای صنعتی به کار میروند و بعد از آن به ترتیب برای سالن های ورزشی و تالار ها.

سوله به طور کلی سازه ای می باشد که امر طراحی آن بسیار پیچیده می باشد. طراحی سوله ها بر اساس محاسبات فنی خاصی صورت می گیرد. در ساخت سوله ها معمولا گستردگی دهانه بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که از سوله در پروژه های عظیم استفاده می شود به همین منظور دهانه ی گسترده در درجه ی اول قرار دارد. بنابراین برای این امر می بایست از سوله ای استفاده شود که بتوان در آن گستردگی دهانه را ایجاد کرد.

از نمونه سوله هایی که در تهران اجرا شده است میتوان از سالن ۳۸ بی نمایشگاه بین المللی میلاد یاد کرد که این سوله به صورت سوله سبک خرپایی اجرا شده است و دهانه آن ۶۰ متر بدون ستون میانی و به طول ۱۰۰ متر و ارتفاع ۹ متر میباشد.

در این سوله فقط در هر متر میزان ۳۸ کیلو فولاد مصرف شده است و توانسته است با یک طراحی فوق العاده تمام آیین نامه های نظام مهندسی را یکی پس از دیگری پشت سر گذارد.

ساخت سوله در تهران

دو شیوه مرسوم سوله سازی تهران کدام است؟

صاحبان مشاغل تولیدی و صنایع سنگین نیاز مبرم به ساخت سوله دارند تا با جانمایی ماشین آلات و تجهیزات خط تولید، ارائه محصولات خود را در بالاترین سطح کیفی تجربه نمایند. لذا سوله سازی تهران جزو مهم ترین خدماتی است که می بایست به صاحبان مشاغل ارائه گردد. برای این منظور، معمولاً دو روش کلی وجود دارد که کارفرما را به سوله مورد نظر می رساند و هر کدام از آنها، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در هنگام انتخاب، باید به این موضوع توجه کافی داشت.

روش اول برای خرید فوری سوله ، مراجعه به شهرک های صنعتی استان تهران است که در شهرهای مختلف و با هدف متمرکزسازی گروه های صنعتی، در دهه های اخیر احداث شده اند. رسالت سوله سازی در این روش، بر عهده سازمان شهرک های صنعتی کشور است. شهرک صنعتی چهاردانگه (جنوب غربی شهر تهران)، شهرک صنعتی خاوران (جنوب شرقی شهر تهران)، شهرک صنعتی عباس آباد (جنوب شرقی تهران)، شهرک صنعتی شمس آباد (جنوب استان تهران) و شهرک صنعتی اشتهارد (استان البرز)، بزرگترین شهرک ‌های صنعتی استان تهران و حومه هستند که بالغ بر هزاران سوله خدماتی و صنایع سنگین را در خود جای داده‌ اند.

روش دوم  بر خلاف روش اول، از امکان شخصی سازی بیشتری برخوردار است و دست کارفرما را برای انتخاب مشخصه‌های سوله صنعتی نظیر متراژ و ابعاد باز می گذارد. در این روش ابتدا اقدام به خرید زمین در اندازه مناسب صورت می پذیرد و سپس قرارداد با یک شرکت سوله سازی معتبر به امضا می رسد. آنچه در این بین بیشتر برای مدیران کسب و کار اهمیت دارد، دست یابی به سوله استاندارد منطبق با اهدافی است که در صنعت مربوطه دنبال می نمایند. البته در این بین موارد دیگری نیز به فراخور زمان اجرای پروژه و محدودیت های موجود، ممکن است پر اهمیت شوند که از جمله می توان به تحویل فوری سوله اشاره نمود.

اهداف عمده ساخت سوله در تهران

کلانشهر تهران به عنوان پایتخت، نیازهای جدی و مسائل مهمی را پیش روی مدیران و نقش آفرینان عرصه تصمیم گیری های کلان قرار می دهد که حل آن ها علاوه بر اندیشه والا و هزینه مادی، مستلزم فضا سازی بهینه نیز می باشد. لذا سوله سازی تهران با هدف تأمین فضای مناسب برای پاسخگویی به این نیازها، رشد و توسعه خوبی در سال های اخیر تجربه نموده است که در چند محور کلی، به بحث در خصوص آنها خواهیم پرداخت.

نخست باید به بخش صنعت اشاره کرد که بخش عمده سوله سازی در تهران را به خود اختصاص می دهد. صنعتگران و تولید کنندگان آن قدر هوشمند و با تجربه هستند که اساس کسب و کار خود را جز در سوله های صنعتی و کارگاهی بنا نخواهند نمود؛ زیرا برای رشد و ارتقاء شغلی خود به بنایی مطمئن و استاندارد و با دوام نیاز دارند.

در وهله دوم، نیاز به نگهداری و ذخیره سازی اقلام مختلف اعم از مواد خام اولیه و یا محصولات نهایی و یا حتی ضایعات، نیاز به ساخت سوله انبار را تبیین می نماید که از منظر کمیت و اهمیت، به عنوان دومین محور از ساخت سوله در تهران باید به آن اشاره نمود. اما محور سوم یک محور خدماتی است و معمولاً از سوی دولت مدیریت می شود؛ منظور همان سوله مدیریت بحران می باشد که در بخش های مختلف شهر تهران و حومه احداث می شوند تا بحث امداد رسانی در شرایط غیر مترقبه را تسهیل کنند. وجود ایران بر روی کمربند زلزله خیز و زیرساخت نا مناسب در بخش های زیادی از این شهر، خطر بزرگی محسوب می شود که برای مقابله به آن، به پیش بینی و تدارک فضای عملیاتی نیاز است.

جهت پوشش پیرامون سوله از یک یا چند مورد از مصالح زیر استفاده می شود:

دیوار آجری دو طرف نما ، دیوار بلوکی ، ورق رنگی ، ساندویچ پانل و مصالح دیگر که هزینه هر کدام بر اساس سطح دیوار چینی محاسبه می شود.

معمولا جهت کفسازی از بتن استفاده می شود که بسته به ضخامت و مقاومت آن هزینه بدست می آید.

اگر قصد ساخت سوله در استان تهران را دارید می توانید با قیمت مناسب و بهترین کیفیت کار احداث سوله خود را به تاتیان بسپارید.

ساخت سوله در تهران

معمولا برای سوله سازی در تهران و ساخت سوله در تهران و یا هر شهر دیگری از انواع سوله های موجود در سوله سازی استفاده می شود. سوله ها دارای سه دسته ی کلی می باشند. این سه دسته شامل

سوله های خرپایی

سوله های یو بی ام

و سوله های تیرورقی می باشند.

ساخت سوله در تهران سوله های تیرورقی به عنوان نخستین سوله هایی که مورد استفاده قرار می گرفته است می باشد که ساخت آن همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم در حال حاضر با توجه به قیمت نا مناسب و محدودیت ها خیلی محدود می باشد، مگر در ابعاد و مساحت های پایین.

سوله های یو بی ام در تهران با ورقه های گالوانیزه ساخته شده و سوله هایی نسبتا مقاوم هستند. اگرچه استفاده از آن ها معمولا دارای محدودیتهایی از جمله عدم گسترش دهانه می باشد. به همین دلیل استفاده از این سوله به دلیل محدودیت ها نیز کمتر است، زیرا هم در دهانه محدودی  دارند، قوس های شدیدی دارند، بهداشت مجوز نمی دهد برای بعضی کاربری ها، آتش نشانی مجوز نمی دهد و شرکتهای بیمه به سختی بیمه شان میکنند و …..

سوله های خرپایی به عنوان مناسبترین سوله در تهران و شهرستان ها می باشد. که سوله ای با وزن کم، قیمت مناسب و مقاومت و استحکام بسیار می باشد. شرکت ما شما را در تهیه ی سوله ی مناسب یاری می کند و به عنوان شرکت معتبر سوله سازی در تهران معرفی می شود. برای تهیه ی سوله با قیمت کم در تهران با شرکت تاتیان در ارتباط باشید.

 

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها