0 ایده آتش دان شگفت انگیز ، 10 مدل آتشدان برای مبلمان فضای باز ، ساخت آتشدان سنگی | گروه ساختمانی تاتیان

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

بدون دیدگاه

10 ایده آتش دان شگفت انگیز: آتشدان یکی از المان های جذاب و کاربردی در محوطه سازی، فضای باز است. وجود عنصر آتش علاوه بر جلوه بخشیدن به محیط، فضای باز شما را در فصل زمستان دنج و قابل استفاده می کند.طراحی یک گودال آتش سنگی در فضای باز تراس و ایجاد محل نشیمن در اطراف آن، ایده ای جذاب برای تمامی افراد خانواده خواهد بود. آشپزی، کباب کردن، گرم شدن بعد از شنا داخل استخر و … از مزیت های وجود آتشدان است. آتشدان ها جز جذاب ترین مبلمان فضای بیرونی هستند که اتفاقا خیلی هم به درد روزهای سرد پاییزی و زمستانی می خورند و باعث می شوند تا حتی در روز های سرد هم بتوان از فضای بالکن پاسیو و یا حیاط خلوت استفاده کرد. آتشدان ها معمولا دارای دو نوع هیزمی و گازی هستند، که بر حسب شرایط و سلیقه تان هر کدام را که فکر کردید برای محوطه بیرونی خانه تان مناسب تر است را می توانید انتخاب کنید.

برای اجرای محوطه سازی استفاده از آتش دان در مدل های مختلفی قابل پیاده سازی است و البته بسته به فضای ویلا هم خواهد داشت، برای همین ما این چندین مدل آتش دان رو برای شما آمده کرده ایم که باعث زیباترشدن ویلای شما میشه، البته چنانچه قصد طراحی و ساخت ویلا را دارید حتماً قبل از ساخت با مشاورین شرکت ساختمانی تاتیان مشورت نمایید.

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

بهترین گزینه برای محوطه سازی اطراف آتشدان سنگی در مناطق خشک، ایجاد سنگفرش است. قرار دادن سنگریزه ها و گیاهان مقاوم در فضای میان سنگ ها نیز ایده ای کاربردی و چشم نواز خواهد بود.استفاده از روکش سنگ گرانیت در ساخت آتشدان سنگی ایده ای جذاب و محبوب است. این طرح در ترکیب با سیمان، شیشه و آتش داخل گودال، ترکیب متفاوتی را ایجاد می کند. فضای اطراف آتشدان محیطی دنج و گرم برای گردهمایی دوستانه و خانوادگی رقم خواهد زد. ترکیب دو عنصر آب و آتش با یکدیگر یکی از محبوب ترین ایده ها در محوطه سازی است.  بنابراین با افزودن آتشدان در کنار برکه، آبنما و استخر طرحی فوق العاده را ایجاد خواهید کرد. مسیر ها و بستر کشت سنگی به همراه نورپردازی مناسب زیبایی فضا را دوچندان می کنند.

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

10 ایده آتش دان شگفت انگیز

دور هم بودن با خانواده یا دوستان و دور آتش نشستن و صحبت کردن با آنها بسیار لذت بخش می باشد. در فصل زمستان معمولاً حیاط خانه یا باغ به علت سردی هوا بی استفاده می ماند. از سوی دیگر روشن کردن آتش در حیاط بعد از خاموش کردن آن، کف حیاط را خراب می کند. درصورتیکه با وجود یک آتشدان در حیاط خانه و یا باغ می توان از هوای آزاد و مناظر و فضای باز استفاده کرد و اساساً فلسفه پیدایش آتشدانها استفادۀ تر و تمیز از فضای باز ویلا و باغ ها در عین استفاده از آتش بوده است.

آتشدانهای بتنی، سیمانی، آجری و سنگی جزو یک خانواده محسوب می شوند که در ساخت آنها از مصالح ساختمانی استفاده می شود. این مدل آتشدانها را می توان بعنوان میز وسط برای مبلمان فضای باز استفاده کرد و ترکیب آنها با فلز زیباتر خواهد شد.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها