طراحی و اجرای باغ ویلا

بدون دیدگاه

طراحی و اجرای باغ ویلا : باغ ویلا در واقع خانه‌ای بزرگ و ویلایی است که محوطه‌ی اطاف آن بیشتر از یک حیاط معمولی است و گویی شما در قطعه‌ای از جنگل خانه‌ی ویلایی ساخته‌اید. پر از درخت و گیاهان محلی متفاوت و گل‌هایی رنگارنگ است و احتمالا حوضچه و یا استخری نیز در آن وجود دارد. معمولا زمین‌های بزرگی برای ساخت باغ ویلا در نظر گرفته می‌شود. این روزها ساخت باغ ویلا از نظر اقتصادی نیز هوشمندانه است زیرا بسیاری افراد که احتمالا بودجه ساخت آن را ندارند و تعدادشان هم کم نیست به دنبال اجاره‌ی روزانه‌ی باغ ویلا هستند و شما همیشه در باغ ویلا حضور ندارید و یا معمولا در سفر و خارج از ایران هستید می‌توانید به این شکل سرمایه‌ گذاری نیز انجام دهید.

اگر به دنبال طراحی و ساخت ویلا استخر دار مدرن و زیبا و یا ساخت ویلا در شمال هستید باید طراحی و اجرای آن را به متخصصین این صنعت بسپارید، گروه فنی مهندسی تاتیان در خدمت شماست. این شرکت خدمات پیمانکاری ساختمان در مناطق 22 گانه تهران و همچنین نواحی اطراف تهران به بهترین شکل برای شما ارائه می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرگونه پروژه با این گروه تخصصی تماس 02122396716 بگیرید.

مراحل ساخت باغ ویلا

خرید زمین مناسب باغ ویلا

در خرید زمین باید ابعاد زمین را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که زمین کشاورزی نیست زیرا در دریافت مجوز با مشکل روبرو خواهید شد.

دریافت مجوز ساخت باغ ویلا

در دریافت مجوزهای ساخت و ساز باید ثابت کنید که زمین برای شما بوده و هیچ قسمتی از آن متعلق به دولت و فضای سبز نیست.

طراحی باغ ویلا

حالا وقت آن است که با یک شرکت معماری و مجری دکوراسیون قرارداد ببندید تا پروژه شما را به دست گرفته و بهترین نقشه‌ی ممکن را با کمترین میزان پرتی فضا طراحی کند.

طراحی و اجرای باغ ویلا

گودبرداری

با توجه به نقشه‌ای که طراحی شده است، پروسه‌ی گودبرداری با دستگاه شروع می‌شود.

بتن ریزی و ساخت اسکلت ویلا باغ

مرحله‌ی بعد از گودبرداری بتن ریزی است. بتن ریزی باعث استحکام سازه و عمر طولانی آن می‌شود که توسط گروه متخصص نظارت می‌شود.

دیوارکشی

حالا که اسکلت ساختمان مشخص است شروع به دیوارکشی با در نظر گرفتن محل در و پنجره‌ها می‌کنیم.

گذاشتن سقف باغ ویلا

سقف را با توجه به شرایط آب و هوایی و خواسته‌ی مشتری می‌توانیم به صورت معمولی و یا به شکل سقف شیروانی نصب کنیم. معمولا سقف شیروانی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و زمان بیشتری بریا نصب آن صرف می‌شود.

نماکاری باغ ویلا

حالا نوبت به انتخاب نمای سازه می‌رسد و مشتری میان چندین گزینه‌ی مختلف می‌تواند موردی که بیشتر دوست دارد را با مشورت گروه معماری و ساخت و ساز، انتخاب کند.

طراحی و اجرای باغ ویلا

دکوراسیون داخلی باغ ویلا

یکی از بخش‌های جذاب طراحی باغ ویلا انتخاب دکوراسیون مناسب برای فضای داخلی ویلا است. در این مرحله رنگ، جنس و سبک اجزای دکوراسیون داخلی مشخص می‌شود و در واقع خانه روح می‌گیرد.

محوطه سازی باغ ویلا

محوطه سازی شامل انتخاب سنگ کف، ساخت آلاچیق، انتخاب گیاهان و درختان، ساخت استخر، ساخت روف گاردن، ساخت فضای ورودی ماشین‌ها و پله‎‌های ورودی و آبنما است. معمولا طرح اولیه آن در قسمت نقشه کشی و طراحی باغ ویلا در نظر گرفته می‌شود و در این مرحله با ایجاد تغیراتی پیاده سازی می‌شود.

سبک های طراحی و ساخت باغ ویلا

چند سالی است که در کشورمان صرفاً طرح‌های کلاسیک و همیشگی ویلاها ایفای نقش نمی‌کنند. در نتیجه بسیاری از مؤسسات طراحی، معماری و همین‌طور دیزاین ایده‌های خلاقانه‌تری را به میان آورده و رویه این‌چنینی سبب دگرگونی در سلیقه مشتریان نیز شده است. از جمله طرح‌های ساختمانی و سبک‌های محبوب ویلاسازی در ایران می‌توان به:

طراحی باغ ویلا مدرن
طراحی باغ ویلا سنتی
طرحی باغ ویلا مینیمال
طراحی باغ ویلا روستیک
و طراحی‌ باغ ویلا اشرافی و

اشاره کرد. البته به این دسته‌بندی‌ها طراحی‌های اقتصادی و لوکس نیز اضافه می‌شود که صرفاً عناوینی هستند و نمی‌توان به آن‌ها استناد کرد. از طرفی ساخت ویلا اقتصادی توسط یک شرکت و مجری طرح با دیگری متفاوت است. مثلاً برخی سازنده‌ها در بحث طراحی باغ ویلا، با کاهش کیفیت هزینه را پایین می‌آورند. یا این که مدت‌زمان ساخت ویلا را طولانی‌تر می‌کنند که تمامی این موارد قطعاً به ضرر صاحب طرح است

طراحی و اجرای باغ ویلا

هزینه‌های ساخت ویلا باغ

هزینه‌های اصلی ساخت ویلا و باغ شامل هزینه‌هایی است که برای خرید مصالح و تجهیزات ویلا صرف می‌کنید. این هزینه‌ها معمولاً بر اساس هر مترمربع از فضای کلی سازه، محاسبه می‌شوند. البته این قیمت‌ها در شهرهای کوچک متفاوت است و با توجه به نوسانات قیمت در بازار مصالح، متغیر می‌باشند.

هزینه‌های جانبی نیز شامل هزینه‌های اخذ مجوز، هزینه ساخت و نصب کابینت‌ها، نقاشی، محوطه‌سازی، خرید و نصب تأسیسات الکتریکی و مکانیکی، نصب تجهیزات امنیتی برای حفاظت از ویلا و … است. این هزینه‌ها در صورت تمایل به ساخت استخر و روف گاردن، تغییر زیادی می‌کنند.

به‌طوری کلی مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در تعیین میزان هزینه‌های ساخت باغ ویلا شامل موارد زیر است:

محل پروژه
متراژ کل محوطه
کیفیت مصالح و متریال بکار رفته
ناظر و مجری ساخت
امکانات و تجهیزات اضافی
متراژ ساخت ویلا (متراژ کل طبقات)
محوطه‌سازی ( روف گاردن ، استخر، آب‌نما و باغ و باغچه‌ای که نیاز به کف سازی و گل‌کاری داشته باشد.)

انواع باغ ویلا

باغ ویلاها می‌توانند بر اساس نقشه، متریال و مصالح ساختمانی، سبک و حتی سلیقه مالکان آن‌ها، انواع گوناگونی داشته باشند. در ادامه با چند مورد آشنا شویم:

باغ ویلا مدرن

این سبک امروزه ۶۰% باغ ویلاهای ایران را تشکیل می‌دهند و اغلب افراد تمایل دارند که به این شکل به ساخت ویلا در اطراف تهران بپردازند. این سبک ویلاها دارای بروزترین تشکیلات و لوازم است و خیلی تجملاتی نیست اما بزرگ، زیبا و شیک در عین سادگی است. از مشخصه‌ها اصلی ین سبک باغ ویلاها مینیمال بودن دکوراسیون و درب‌ها و پنجره‌هاست.

باغ ویلا بومی

باغ ویلاهای بومی به شکلی بر اساس آداب و رسوم و نوع معماری و طراحی محله‌ای که در آن قرار دارند و یا سبک بومی مورد نظر صاحبان باغ ویلا طراحی می‌شود. این سبک معمولا زیاد بروز نیست اما پر از رنگ و گرما است و حس و حال خانه‌های قدیمی را منتقل می‌کند. مشخصه‌ی اصلی آن استفاده از لوازم قدیمی و عطیقه‌جات و آبنما و حوضچه است.

طراحی و اجرای باغ ویلا

باغ ویلا کلاسیک

در طراحی باغ ویلا کلاسیک از ستون‌ها و منبتکاری‌های کلاسیک و لوازم و اجزای فوق لوکس استفاده می‌شود. مثلا از سنگ‌های گرانبها و لوسترهای بزرگ و پنچره‌های تجملاتی در ساخت این سبک از باغ ویلا استفاده می‌شود. مجسمه و پرده‌های مجلل معمولا یکی از مشخصه‌های باغ ویلاهای کلاسیک به حساب می‌آید. در ساخت این سبک ویلا همه چیز از درب ورودی گرفته تا انتخاب باربیکیو و طراحی سرویس بهداشتی بر اساس زرق و برق تجملاتی انتخاب می‌شود و این سبک ویلا تقریبا ۱۰ درصد کل ویلاهای تهران را به خود اختصاص می‌دهد.

باغ ویلا به سبک اروپایی

برای داشتن دیدی بهتر از این سبک باغ ویلا خانه‌های ویلایی اسپانیا را در خاطر خود مجسم کنید. در این سبک از گل‌های قرمز و ارغوانی و درخت‌های نخل در محوطه سازی استفاده می‌شود و نمای آن‌ها شما را به یاد خانه‌های اسپانیا در دل جنگل می‌اندازد. این سبک از باغ ویلا با اینکه تجملاتی است اما با سبک کلاسیک تفاوت‌های بسیاری دارد. واضح‌ترین تفاوت آن‌ها این است که پر زرق و برق نیست و در عین شیک و لوکس بودن بسیار ساده است و همین موضوع باعث جذابیت این سبک از باغ ویلاست.

طراحی و اجرای باغ ویلا

طراحی و اجرای باغ ویلا ، طراحی باغ ویلا ، طراحي باغ ويلا ، طراحی باغ ویلا 1000 متری ، طراحی و اجرای باغ ویلا با کمترین هزینه ، طراحی و اجرای باغ ویلا با استخر ، طراحی باغچه ویلا ، طراحی باغ سنتی ، طراحی و اجرای باغ ، طراحی ویلای کوچک ، طراحی و اجرای باغ ویلا چوبی ، طراحی حیاط ویلا ، طراحی و اجرای باغ ویلا خاوران ، طراحی خانه باغ ، طراحی و اجرای باغ ویلا در تهران ، طراحی و اجرای باغ ویلا در اصفهان ، طراحی و اجرای باغ ویلا در مشهد ، طراحی و اجرای باغ ویلا در شیراز ، طراحی و اجرای باغ ویلا دوبلکس ، اجرای باغ ویلا ، طراحی و اجرای باغ ویلا رشت ، طراحی و اجرای باغ ویلا سنتی ، طراحی و اجرای باغ ویلا سنگی ، طراحی و اجرای باغ ویلا قیمت مناسب ، طراحی و اجرای باغ ویلا کوچک ، طراحی و اجرای باغ ویلا کرج ، طراحی و اجرای باغ ویلا کلاسیک ، طراحی و اجرای باغ ویلا کمترین هزینه ، طراحی و اجرای باغ ویلا لاکچری ، طراحی و اجرای باغ ویلا لوکس ، طراحی و اجرای باغ ویلا مدرن ، طراحی و اجرای باغ ویلا مشهد ، طراحی و اجرای باغ ویلای مدرن ، طراحی و اجرای باغ ویلا نقلی ، طراحی و اجرای باغ و ویلا ، طراحی و اجرای باغ ویلا های کوچک ، طراحی باغ 600 متری ، طراحی باغ ویلا ۶۰۰ متری .

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها