طراحی و اجرای ویلای استخردار

بدون دیدگاه

طراحی و اجرای ویلای استخردار : اگر به دنبال طراحی و ساخت ویلا استخر دار مدرن و زیبا هستید باید طراحی و اجرای آن را به متخصصین این صنعت بسپارید. در غیر این صورت در میانه ی راه متوجه ایراد و نقص زیادی در پروژه می شوید که باید هزینه ی زیادی برای رفع آنها صرف شود. پس برای صرف هزینه ی کمتر، طراحی و ساخت ویلا در زمان کوتاه تر و رفاه بیشتر خودتان با شرکت ساختمانی تاتیان در تماس باشید. در طراحی استخر ویلا، استخر نقش مهم و موثری دارد که با توجه به ویژگی‌های ویلا و انتظارات استفاده کنندگان و برخی فاکتورهای مهم دیگر طراحی و اجرا می‌شود. همه ما در رابطه با خواص درمانی آب چه از لحاظ جسمی‌و چه از لحاظ روحی آگاه هستیم، همینطور از لحاظ تفریحی و اوقات فراغت نیز علاقمندان زیادی برای ورزش‌های آبی و غیره وجود دارند. به همین دلیل در اکثر مواقع متقاضیان چه در خرید ویلا و چه اجاره ویلا، به دنبال ساختمان‌هایی هستند که دارای استخر باشند. شما نیز اگر تمایل به طراحی ویلا در شمال و یا ساخت استخر برای ویلای خود هستید، قطعا این پست برای شما مفید خواهد بود.

اگر به دنبال یک پیمانکار خوب، با تیم حرفه‌ ای و تجربه لازم هستید، گروه فنی مهندسی تاتیان در خدمت شماست. خدمات پیمانکاری ساختمان در مناطق 22 گانه تهران و همچنین نواحی اطراف تهران به بهترین شکل برای شما ارائه می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرگونه پروژه با این گروه تخصصی تماس 02122396716 بگیرید.

قبل از هر چیز باید از هزینه‌های طراحی استخر آگاه باشید چه هزینه‌های مستقیم که برای طراحی و ساخت صرف می‌شوند و چه هزینه‌های غیر مستقیم که در آینده شامل وقت و دیگر هزینه‌های نگهداری و تعمیرات می‌شوند. با همه  این تفاصیر با دیدن مزایای استخر ویلا خواهید دید که قطعا ارزش صرف کردن این هزینه‌ها را دارد.

طراحی و اجرای ویلای استخردار

برآورد هزینه ساخت ویلا

برای تخمین هزینه های اجرای ویلا تاسیسات و سازه یک ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است. نقشه‌های محاسباتی نیز شامل اسکلت، ابعاد پی و ستون‌ها، دیوارهای باربند، تی ریزی‌ها، و… هستند که باید بر اساس محاسبات مهندسی انجام گیرند. نقشه‌های تاسیسات مکانیکی، نقشه‌های لوله‌کشی آب سرد و گرم، لوله‌های شوفاژ و یا سیستم تهویه شبکه آب و فاضلاب مسیر و مشخصات کانال ‌های تهویه و… را در بر می‌گیرند. نقشه‌های تاسیسات برقی، برای نشان‌ دادن مسیر و مشخصات سیم‌ کشی برق یک ساختمان، تلفن در بازکن‌های برقی، آنتن، سیستم اعلام خطر و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی و اجرای ویلا استخردار تنها یکی از خدمات شرکت تاتیان به شمار می‌رود. اگر قصد ساخت ویلا در زمین شیب دار و یا بازسازی ویلا خود را دارید حتما با افراد با تجربه در این زمینه مشورت نمایید . در این زمینه، شرکت مورد نظر می‌تواند به طراحی نقشه‌های معماری مطابق با خواست و نیاز شما کارفرمایان اقدام نماید و از طرف دیگر امور محاسبات این کار را نیز به انجام برساند و تمامی سازه‌های فلزی و یا بتنی مورد نظر شما را محاسبه و طراحی کند. طراحی و محاسبه تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان نیز از دیگر خدماتی است که توسط متخصصین این شرکت به مشتریان ارائه می‌گردد.

چند نکته موثردر طراحی استخر ویلا

تعیین مقدار بودجه طراحی استخر داخل ویلا

قطعا در هر زمینه ای میزان بودجه و همینطور کیفیت مطلوب شما در طراحی و ساخت ویلا تعیین کننده است.

پس ابتدا باید در مورد بودجه خود تصمیم گیری کنید تا بتوانید در مورد استخر مورد نظر خود تصمیم گیری کنید

طراحی و اجرای ویلای استخردار

طراحی استخر با توجه به نیاز استفاده کنندگان

یکی از نکاتی که استفاده کنندگان در آن موثر هستند، عمق استخر است. برای مثال عمق استخر برای کودکان و بزرگسالان متفاوت است در این حالت دو انتخاب برای شما ممکن می‌شود، یعنی استخر جداگانه و یا یک استخر با شیب متفاوت

همینطور هدف شما از طراحی استخر داخل ویلا تاثیر گذار است.

شاید شما تنها قصد تفریح و استفاده فصلی داشته باشید و یا اینکه بخواهید بصورت حرفه ورزش شنا را دنبال کنید که در هر صورت ابعاد استخر شما متفاوت خواهد بود

ویژگی‌ها و مدل استخر ویلا

میزان فضایی که برای استخر در نظر میگیرید، مصالح و متریال، روباز یا سرپوشیده بودن، شکل هندسی استخر، رنگ و غیره همگی عوامل مهم در طرح و مدل استخر شما هستند.

کاشی‌ها و سرامیک‌ها فاکتورهای تعیین رنگ و طرح هستند.

از لحاظ هندسی، شکل استخر میتواند ساده ترین نوع آن یعنی مستطیلی و مربع و حتی دیگر اشکال هندسی مانند چند ضلعی‌ها و یا اشکال منحنی و نامنظم باشد.

همچنین محاسبه دقیق فضا‌ها میتواند در جلوگیری از هدر رفت هزینه در تهیه مواد و مصالح و همچنین زمان موثر باشد.

کیفیت و ایمنی استخر ویلا

یکی دیگر از مسائل مهم تضمین کیفیت استخر و ایمنی آن برای ساکنین است.

مواردی چون لغزنده نبودن فضای اطراف، داشتن نرده و یا حفاظ و همچنین امکانات مناسب جهت تعویض و تخلیه آب و ضد عفونی کردن و دیگر نکات بهداشتی

ساخت یک استخر در طراحی ویلا، نه تنها به ارزش مادی ملک شما می‌افزاید بلکه در ظاهر ویلا و داشتن محوطه ویلایی زیبا و دلنشین نیز بسیار نقش پررنگی را ایفا میکند.

شما میتوانید سوالات و ابهامات خود را در هر زمینه و همینطور خواسته‌ها و انتظارات خود را با کارشناسان تاتیان در میان گذارید

طراحی و اجرای ویلای استخردار

ابعاد استخر ویلا

ابعاد استخر ویلا با توجه به کل مساحت مفید فضایی که استخر در آن طراحی و اجرا می‌شود تعیین میشود و این بدان معنا نیست که قواعد و قانون مشخصی برای آن وجود نداشته باشد. برای این کار باید ابعاد دقیق از مساحت طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی ویلا را داشته باشید و در واقع از آن نقشه برداری دقیقی به عمل آوریم: سپس باید متناسب با نیاز‌ها و خواسته افراد و همچنین با در نظر داشتن پتانسیلی که آن فضا دارد را در نظر بگیریم.

براساس مشاهدات و محاسبات مهندسین، استخر ویلا میتواند  در یک محوطه حداکثر یک سوم مساحت را به خود اختصاص دهد; پس از تعیین طول و عرض استخر باید به تناسب میزان طول و عرض عمق استخر نیز تعیین گردد. واضح است که در ساخت یک استخر، عمق آن تدریجی بوده و از بخش کم عمق به بخش‌های عمیق تر می‌رسد پس در صورتی که استخر شما ابعاد کوچک و محدودی داشته باشد، عمق کمتری هم برای آن در نظر گرفته میشود، زیرا ممکن نیست که به یکباره از بخش کم عمق به عمق زیادی شیفت ایجاد شود و در نهایت بخش بسیار عمیق نخواهد داشت.

طراحی نمای ویلا

همان‌طور که می‌دانید نمای ویلا بسیار حائز اهمیت است. چراکه از یک طرف از نظر زیبایی و بصری، قابل‌ توجه است و از طرف دیگر، نیاز ضروری یک سازه به شمار می‌رود. در طراحی نمای یک ساختمان لازم است اصول انجام این کار در نظر گرفته شود. برای نمونه، باید تقارن و تعادل سازه و اشکال آن حفظ گردد. هم‌چنین در نظر گرفتن مصالح مورد نیاز برای ساخت و طراحی نما نیز ضرورت دارد.

برای نمای یک سازه و طراحی آن باید رنگ مناسبی نیز انتخاب شود. چرا که رنگ‌ها می‌توانند چشم را فریب دهند و بر جذابیت یک سازه اضافه کنند. پیچیدگی و پیوستگی سازه از دیگر اصولی است که باید در طراحی نمای ساختمان به آن توجه شود. در نظر گرفتن ریتم و تکرار الگوها، اشکال، فرم‌ها، رنگ‌ها و… نیز ضرورت دارد. سادگی و نورپردازی نیز از دیگر اصول انجام این طراحی به شمار می‌رود. بنابراین لازم است از یک شرکت ساختمانی برای انجام طراحی نمای ساختمان خود کمک بگیرید که به‌ اندازه‌ کافی در این زمینه تخصص داشته باشند و اصول انجام این کار را بدانند.‌ 

طراحی و اجرای ویلای استخردار

 

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها