طراحی و مجری ویلا روی زمین شیب دار

بدون دیدگاه

طراحی و مجری ویلا روی زمین شیب دار : امروزه شاهد ساخت و ساز بسیاری از خانه های ویلایی و آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی در زمین هایی با شیب زیاد می باشیم. در واقع به علت رشد محیط های شهری به سمت دامنه های کوه ها، زمین های مرتبط با ساخت ویلاهای شخصی در این مناطق طراحی و ساخته شده اند. برای ساخت ویلا و محوطه سازی در مناطق شیب دار، اولین قدم بررسی زمین توسط یک شرکت معماری و گروه مهندسین باتجربه است. در واقع تیم نقشه برداری باید بتواند نقشه ای معقول و متناسب با شیب زمین را طراحی کند. شرکت ساختمانی تاتیان از صفر تا صد اجرای ویلا در زمین شیب دار در کنار شماست.

اگر به دنبال یک پیمانکار خوب، با تیم حرفه‌ ای و تجربه لازم هستید، گروه فنی مهندسی تاتیان در خدمت شماست. خدمات پیمانکاری ساختمان در مناطق 22 گانه تهران و همچنین نواحی اطراف تهران به بهترین شکل برای شما ارائه می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرگونه پروژه با این گروه تخصصی تماس 02122396716 بگیرید.

زمین هایی که در دامنه کوه ها قرار می گیرند، دارای شیب متفاوتی هستند که برای ساخت ویلا باید از قوانین و استانداردهای مربوط به هر زمین تبعیت کنید. برای ساخت خانه در زمین شیب دار، در ابتدا باید از متخصصان این امر کمک بگیرید تا آنها با بررسی زمین مورد نظر، پلان اولیه ویلا را طراحی نمایند. ساخت ویلا شیب دار متحمل هزینه های زیادی برای خاکبرداری و خاکریزی می شود و به احتمال زیاد تراکم مصالحی که استفاده می شود بیشتر خواهد بود. البته تمامی این موارد و هزینه های ساخت ویلا تا حد زیادی به متراژ و نوع مصالحی که قرار است به کار برده شود هم بستگی دارد

طراحی و مجری ویلا روی زمین شیب دار

مراحل ساخت ویلا در زمین شیب دار

زمین های شیبدار معمولا دارای چشم انداز زیبا و کوهستانی هستند. داشتن ویلایی با این منظره بسیار خوشایند است. اما باید چالش ها و تفاوت های آن را نیز بپذیرید. به عنوان مثال قیمت تمام شده برای ساخت یک ویلا در زمین شیب دار متفاوت است، نیازمند تراکم بالایی از مصالح است و کنترل کردن این موارد نیاز به تخصص و تجربه ی تیم حرفه ای دارد.

مراحلی که باید برای این ساخت و ساز طی شود:

نقشه برداری
تعیین ارتفاع ها و برآورد هزینه خاکبرداری و سازه
فرآیند مهندسی، طراحی و پیکربندی
تهیه ی مصالح
زهکشی
اجرای پروژه و فوندانسیون های اصلی

مزایای طراحی ویلا در زمین شیب دار

طراحی ویلا در زمین شیب دار با تمامی چالش ها و سختی هایی که دارد، مزایای گسترده ای داشته و همین امر باعث شده تا افراد بسیاری اقدام به ساخت ویلا در زمین های شیب دار کنند. از جمله مزایای ساخت ویلا در شیب کوه عبارتند از:

روشنایی ویلای شما به بیشترین حد خود خواهد رسید

محوطه ویلاهای ساخته شده در زمین های شیب دار، خلوت تر می باشد

منظره زیبایی که ویلاهای ساخته شده در زمین شیب دار دارند، موجب محبوبیت آنها شده

طراحی و مجری ویلا روی زمین شیب دار

چالش های ساخت ویلا  در زمین شیب دار

بزرگ ترین چالش برای اجرا ویلا در زمین شیب دار، شیب زمین است، اینکه ساختمان مورد نظر در پایین سراشیبی قرار می گیرد یا بر روی آن، در طراحی پلان و برنامه ریزی برای ساخت ویلا متفاوت خواهد بود. ویلاهایی که به صورت کامل بر روی سراشیبی قرار می گیرند، معمولا پر چالش تر از ویلاهایی هستند که نیمی از آنها بر روی شیب ساخته می شود، چرا که در دسته اول، ممکن است نیاز به مقداری انفجار داشته باشید تا مراحل ساخت خانه در زمین شیب دار راحت تر شود.

از جمله چالش های اجرای ویلا در زمین شیب دار عبارتند از:

1. نیازمند هزینه و زمان بیشتری هستید

2. چگونگی تامین آب و برق مورد نیاز

3. دسترسی به ویلا

4. محوطه سازی

نکات اساسی برای ساخت ویلا در شیب کوه

یکی از مهمترین نکات برای ساخت ویلا در زمین های شیب دار این است که به طبیعت آسیبی نرسد. از بین بردن درختانی که مکان های شیب دار قرار دارند، موجب ایجاد خلل در اکوسیستم خواهد شد؛ بنابراین بهتر است قبل از ساخت ویلا در زمین شیب دار برنامه ریزی اصولی داشته باشید یا اینکه طرحی را برای ویلای خود در نظر بگیرید که به درختان و سایر منابع طبیعی آسیبی نرساند. از دیگر نکات مهم برای طراحی و ساخت خانه در زمین شیب دار عبارتند از:

1. ثبات خاک

2. مدیریت آب های زیرزمینی

3. اخذ مجوزهای لازم برای ساخت ویلا

4. آزمایش خاک پیش از شروع به ساخت ویلا

5. تهیه لیستی از خواسته های خود برای برآورد هزینه

طراحی و مجری ویلا روی زمین شیب دار

مراحل ساخت ویلا در زمین شیب دار

در حالت کلی، مراحل ساخت ویلا در زمین شیب دار، شامل دو مرحله نازک کاری و سفت کاری می باشد. بخش سفت کاری، شامل خاکبرداری، فونداسیون، اسکلت سازه، دیوار چینی و سقف می باشد. مرحله نازک کاری به طراحی داخلی و نمای ویلا، نصب کابینت و لوله کشی، تاسیسات برقی و … مربوط می شود.

هزینه طراحی ویلا در زمین شیب دار

هزینه ساخت ویلا یکی از دغدغه های اصلی مردم است. به صورت کلی، هزینه ساخت وبلا در زمین شیب دار، به نسبت ساخت ویلا در زمین های صاف بیشتر است، چرا که مصالح بیشتری برای احداث ویلا نیاز خواهید داشت. نکته دیگر اینکه مصالحی که برای ساخت ویلا در زمین های شیب دار استفاده می کنید، باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند. در حالت کلی، هزینه ساخت ویلا ایرانی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که بهتر است قبل از شروع به کار، برنامه ریزی دقیقی داشته باشید

برخی از فاکتورهای موثر بر هزینه موارد زیر هستند:

نوع نقشه برداری
میزان شیب زمین
شرایط خاک برداری
نوع طراحی
نوع مصالح و متریال ها
المان ها و

قوائد و قوانین زهشکی زمین شیب دار برای ساخت ویلا

آیا زمینی که برای ساخت ویلا خریداری کرده اید بدون پوشش گیاهی است؟ پس باید حواستان به مسئله ی فرسایش خاک محوطه باشد. فرسایش خاک مشکلاتی مانند راه آب های غیرقابل کنترل و رسوب گذاری در لایه های زیرین را در پیش خواهد داشت. برای جلوگیری از این اتفاق ها باید یک الگوی مناسب برای زهشکی انتخاب و اجرا شود. انتخاب این الگو باید توسط مهندسین و متخصصین این حوزه انجام بگیرد.

معمولا این افراد با در نظر گرفتن الگوی زهشکی ویلاها و ساختمان های اطراف بهترین راهکار را برای شما انتخاب می کنند. این راهکارها می تواند ایجاد یک شبکه ی منظم برای انتقال آب به زیر زمین و دور از محوطه ی مرکزی یا ایجاد گودال های آب روی زمین و انتقال آب به نقاط کم ارتفاع باشد.

مراحل اجرای فونداسیون در دامنه ی شیب دار

فونداسیون یا پی پایین ترین قسمت ساختمان است. از طریق آن بار ساختمان به زمین منتقل می شود. به همین دلیل استحکام فونداسیون در مقاومت، ایستایی و استحکام ساختمان نقش مهمی دارد. برای ساخت انواع ساختمان ها و از جمله ویلا در شیب رعایت ضوابط و مقررات ساخت و اجرای فونداسیون ضروری و الزامی است.

طبق ضوابط و آیین نامه ی کشورمان، پی باید افقی اجرا شود. پس در زمین شیب دار اگر شیب خیلی زیاد باشد و امکان اجرای افقی نباشد خاکبرداری انجام می شود تا به یک زمین صاف برسیم. اما گاهی طول پی زیاد است و حجم خاکبردای هم بیشتر می شود که هزینه ی زیادی را دربردارد به همین دلیل از اجرای پله ای استفاده می شود. این روش دارای ضوابط و آیین نامه های خاص خودش است که رعایت آنها نیز الزامی می باشد

طراحی و مجری ویلا روی زمین شیب دار

تهیه ی مصالح برای ساخت ویلای شیب دار

همانطور که گفتیم طراحی و ساخت ویلا در دامنه حساسیت های بیشتری دارد که این حساسیت ها شامل انتخاب مصالح نیز می شود. تامین مصالح و متریال توصیه شده توسط مهندسین در آینده از ضررهای مالی و حتی جانی جلوگیری می کند. بعضی از نکاتی که باید برای خرید و تامین مصالح در نظر گرفت موارد زیر هستند:

اولین مورد مقاومت است که باید مصالح از مقاومت و استحکام در حد بالایی برخوردار باشند. عدم توجه به کیفیت مصالح ضررهای زیادی را در جنبه های مختلف به کارفرما وارد می کند.

دومین مورد ضخامت مصالح است که باید با توجه فاکتورهای مختلف مانند وضعیت نوسان هوا انتخاب شود.

تراکم مصالح که در ابتدا به آن اشاره شد نیز نکته ی مهمی است. تراکم باید بالا باشد. همچنین برای جلوگیری از جذب رطوبت باید تراکم گرمایی پایینی داشته باشند.

نکته ی چهارم به کار بردن شن و ماسه در ساخت ویلا روی زمین شیب دار برای بالا بردن مقاومت است.

چگونه زمین شیبدار را مسطح کنیم؟

گاهی در زمان طراحی و ساخت ویلا در باغ با اختلاف سطح در زمین مواجه می شویم. این شرایط ممکن است امکان کاربری ایده آل را از طراح و تیم اجرایی شما سلب کند. چند راه برای رفع این مشکل و مسطح کردن زمین وجود دارد. بهترین راه تراس بندی سطح شیب دار است. تراس بندی و مهار خاک با استفاده از دیوار حائل خاک مسلح با نمای ژئوبلوک راهکار پیشنهادی است.

تراس بندی چیست؟

برای تراس بندی درجه شیب زمین را با خاک برداری تغییر می دهند. در نتیجه ی این کار، حالت پلکانی ایجاد می شود. سکوهای خاکی عمود ایجاد می شوند و سطح شیبدار حالت پله ای پیدا می کند. اگر برای ساخت ویلا و محوطه سازی با سطح شیبدار مواجه شدید، یک تیم اجرایی حرفه ای می تواند با هزینه ای معقول مهار خاک و شیب را انجام دهد تا حداکثر استفاده را از زمین ببرید

اجری ویلا روی زمین شیب دار ، ویلا روی زمین شیب دار ، ویلا روی شیب ، ویلا روی سطح شیبدار ، ویلا روی شیب تند ، ویلا تو شیب ، اجری ویلا روی زمین شیب دار پلان ، ویلا زمین شیبدار ، اجرای ویلا روی زمین شیب دار چگونه است ، طراحی ویلا روی زمین شیب دار ، اجرای ویلا روی زمین شیب دار فونداسیون ، اجری ویلا روی زمین شیب دار کوهستانی ، اجری ویلا روی زمین شیب دار محوطه سازی ، ساخت ویلا روی زمین شیب دار ، ساخت ویلا روی شیب دار ، ساخت ویلا روی شیب ، ساخت ويلا در زمين شيب دار ، ویلا روی زمین شیب دار ، ساخت ویلا در زمین شیب دار ، طراحی ویلا روی زمین شیب دار ، ویلا روی شیب ، ویلا روی سطح شیبدار ، ساخت ویلا روی زمین شیب دار برای باغ ، ویلا روی شیب تند ، ساخت خانه روی زمین شیب دار ، ویلای روی شیب ، ساختن ویلا روی شیب ، ساخت ویلا در سطح شیب دار ، ویلا زمین شیب دار ، هزینه ساخت ویلا در زمین شیب دار ، ساخت ویلا در زمین های شیب دار ، ویلا زمین شیبدار .

 

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها