انواع ماشین آلات تخریب ساختمان

8/شهریور/1402 مجله ساختمان
بدون دیدگاه

انواع ماشین آلات تخریب ساختمان : هر صنعتی ابزارهای استانداردی دارد که وظایف خاصی را انجام می دهد. تجهیزات تخریب طیف وسیعی از کارها از جمله کوبیدن، برداشتن و جایگزینی مواد را انجام می دهند. بینشی در مورد دستورالعمل های کلی برای پیدا کردن و استفاده از ماشین تخریب ارائه می دهد. در مورد تجهیزات مورد استفاده در تخریب و چگونگی پیدا کردن ماشین آلات ایده آل برای پروژه خود بیشتر بیاموزید. انواع تجهیزات مورد استفاده در تخریب هر دستگاه عملکرد خاصی در پروژه تخریب شما دارد. بسته به نیاز یک پروژه، می توانید یک یا چند دستگاه از ماشین های ذکر شده در بالا را به کار بگیرید. پیدا کردن ابزار مناسب برای کار می تواند بهره وری شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند کار خود را به راحتی تکمیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات آزمایشی ما و یافتن بهترین مناسب برای عملکرد خود، با  شرکت پیمانکار ساختمان تاتیان تماس بگیرید.

پروژه شما می تواند با تجهیزات مناسب به راحتی اجرا شود. هنگام انتخاب ماشین آلات خود، این عوامل را در نظر بگیرید:

ارتفاع کار: حداکثر ارتفاع سایتی که در حال تخریب هستید را بیابید. این اندازه گیری به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا به تجهیزاتی با دسترسی بالا نیاز دارید یا خیر.

شرایط زمین: قبل از شروع کار، شرایط زمین را با یک مهندس بررسی کنید. ظرفیت وزنی و امنیت زمین بر روی ایمن بودن تجهیزات برای استفاده در محل تأثیر می گذارد.

پیوست ها: تحقیق کنید که کدام پیوست ها برای پروژه شما کار می کنند و مطمئن شوید که آنها را به راحتی در دسترس دارید

اندازه: همیشه مطمئن شوید که می توانید با خیال راحت از ضمیمه در یک فاصله کاری مطمئن استفاده کنید. اگر مجبورید بازوی جرثقیل یا بیل مکانیکی را به طور کامل باز کنید، ممکن است نیاز به یک نسخه بزرگتر داشته باشید.

ماشین تخریب ساختمان

ابزارآلات تخریب دستی ساختمان

کلنگ

کلنگ از دیگر ابزار های مهم تخریب ساختمان است و معمولاً دارای یک سر فلزی و یک دسته مخصوص است. کلنگ های دو سر نیز وجود دارد که یک سر نوک تیز و سر دیگر آن صاف و پهن است. در اجاره ابزار تخریب، کلنگ ها تنوع زیادی داشته و معمولاً بسیار تقاضا می شوند.

چکش های برقی

معمولاً خرید ابزارهای برقی دستی بزرگ بسیار گران است، چکش های برقی یکی از این ابزارها هستند که برای تخریب سطوح غیر فلزی به کار می روند و برای دیوار ها و سازه ها بسیار مناسب هستند. سنگین و قدرت این چکش ها متفاوت است و بر اساس حجم عملیات تعیین می شود. این دستگاه نیروی مورد نیاز خود را توسط کمپرسور های باد متصل به تراکتور تامین می کند.

اجاره چکش برقی

دستگاه کرگیری

در صورتی که نیاز به تخریب مقاطع و سطوح بتنی باشد نیاز به اجاره ابزار تخریب به خصوص دستگاه کرگیری است این بازار برای سوراخ کردن بتن کاربرد زیادی دارد و البته که می توان بتن را برش دهد و یا تخریب نماید.

برش بتن با کرگیری

ماشین آلات تخریب ساختمان از نوع مکانیکی

گاه موقعیت تخریب ساختمان به قدری گسترده است که نیاز به اجاره ابزار تخریب مکانیکی است بنابراین چه خوب است ماشین آلات تخریب مکانیکی را شناسایی کنیم:

بیل مکانیکی

بیل مکانیکی در لیست ماشین هایی قرار دارد که بر اساس طول دکل و قدرتی که برای آن تعریف شده است هم می تواند عملیات خاکبرداری را انجام دهد و هم بناهای فرسوده را تخریب کند. این بیل ها قابلیت نصب چکش را داشته و می توان از آن به عنوان یک ابزار قوی برای تخریب استفاده کرد.

گوی تخریب

به جرثقیلی که مجهز به یک گوی فولادی است، گوی تخریب گفته می شود و به واسطه انرژی ضربه ای گوی فولادی آویزان از جرثقیل می توان موقعیت اجرایی خاصی داشته باشد. گوی تخریب معمولاً برای خارج از ساختمان طراحی شده است و نیاز به فضای آزاد زیادی برای استفاده از آن است و البته که شخص باید مهارت لازم را داشته باشد.

کاتر

در اجاره ابزار تخریب معمولاً کاتر یا بتن بر نیز وجود دارد. این ماشین ها برای برش آسفالت طراحی شده اند و برش را به اندازه های کوچک و بزرگ دنبال میکنند کاربرد کاتر ها به طور کلی بر اساس تیغه های نصب شده روی دستگاه هستند. دقت داشته باشید که تیغه آسفالت با تیغه بتن مسلح فرق دارد و تیغه کاترها سرعت زیادی داشته و به شکل خاصی کار می کنند.

ربات تخریب بتن

نام دیگری که برای ربات تخریب بتن در نظر گرفته شده است ربات بتن خوار است این دستگاه برای انجام پروژه تخریب ساختمان استفاده می شود. این دستگاه توسط یک شرکت سوئدی طراحی و روانه بازار شده است و به واسطه فشار آب بالا می توان بتن را به صورت موضعی تخریب نماید. این دستگاه به این صورت کار می کند که در ابتدا بتن ها را به صورت موضعی تخریب کرده و سنگ دانه ها را از هم جداسازی می کند و پروسه بازیافت صورت می گیرد و وارد چرخه تولید بتن می شود. این دستگاه نیاز به حجم بالایی از آب در هر شیفت کاری نیاز دارد و البته که می بایست نوع مخزن نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

ماشین تخریب ساختمان

باب کت

باب کت ها در واقع مینی لودر هایی هستند که پروسه تخریب ساختمان را به طور دقیق دنبال می کنند اینطور که بررسی ها نشان می دهد اجاره باب کت سبب می شود تا کار سریع تر پیش برود و اثر بخش باشد و البته که درگیر هزینه های اضافی نخواهید شد. کارایی این مینی لودرها بسیار آسانتر از لودرهای بزرگ است و به صورت ویژه ای اجرا شده است به طوری که با مدل های دیگر متفاوت است و برای تخریب ساختمان مورد تایید قرار می گیرد.

آخرین پیشرفت ها در تجهیزات تخریب

ایندکو

سری جدید HP چکش های ایندکو که از نوع FS (کم مصرف) هستند شامل 21 مدل در دامنه 271 تا 34000 نیوتن-متر قرار میگیرند. بزرگ ترین مدل در این سری همان HP 25000 است که وزنی در حدود 11 تن دارد. سری جدید این چکش ها در هماهنگی با سیستم هیدرولیکی هوشمند ایندکو طراحی شده اند تا برای دامنه وسیعی از کاربری های متنوع مناسب باشند. مشخصاتی از قبیل فولاد ساختمانی هاردوکس، سیستم کنترلی ABF برای جلوگیری از فعال شدن غیر ضروری چکش در زمانی که بر روی سطح سخت قرار نگرفته است، ورق های جذب کننده ضربه، سایش و صدا، سیستم گریس کاری مرکزی و بالشتک ضربه گیر روغنی برای جذب ضربات فرکانس پایین. همه اینها یک تجهیز تخریبی ایده آل را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

کوییک کوپلر گیث

کوییک کوپلر با قابلیت گردان که برای نصب بر روی بیل های هیدرولیکی و بکهولودرها در دامنه 6 تا 26 تن طراحی شده است قابلیت فعالسازی از داخل کابین را دارد، مجموعه کوپلر تا 180 درجه قابلیت چرخش دارد و سیستم کنترلی CURL TO RELEASE و چهار عضو مستقل قفل کننده برای پاس کردن استانداردهای ایمنی حال و آینده برای آن طراحی شده‌اند. یک رلیف ولو داخلی از مجموعه کوییک کوپلر در برابر فشار های بیش از حد مجاز محافظت می کند. یک مکانیزم پین مرکزی متغیر نیز باعث گردیده تا این تجهیز قابلیت نصب بر روی طیف گسترده ای از ماشین آلات را داشته باشد.

چکش های هیدرولیکی دوسان

چکش های هیدرولیکی دوسان قدرت ضربه ای در دامنه 2700 تا 11000 نیوتن-متر را تولید می کنند. این چکش ها برای نصب بر روی مدل های مشخصی از بیل ها و لودرهای دوسان طراحی شده اند. واحد های کمکی گاز نیتروژن یک سیستم تعلیق فوقانی و تحتانی را به کار گرفته اند تا قسمت اصلی تجهیز را از هوزینگ مجزا و ایزوله کند. از جمله قابلیت های این چکش ها می توان به سیستم بازیابی قدرت برای افزایش شدت ضربه بوسیله جذب نیروی برگشت پیستون، سیستم انحصاری جلوگیری از ضربه خالی و طراحی منحصر بفرد شیر کنترل اصلی در تجهیزات تخریب اشاره نمود.

ماشین تخریب ساختمان

گراپل الحاقی TRK

گراپل هیدرولیکی چند منظوره TRK به یک مجموعه جک دوگانه مجهز شده که برای محافظت بهتر بهمراه شیلنگ ها و لوله های مخصوص در داخل گراپل تعبیه شده اند. این تجهیز که قابلیت نصب بوسیله یک کوپلر یا یک پین ساده را دارد، دامنه وسیعی از حرکات را انجام می دهد، قابلیت چرخش 360 درجه نیز بر اساس نیاز مشتری می تواند در آن تعبیه شود. پین های فولادی سخت کاری شده، استفاده از بوش در تمامی قطعات دوام و حتی غیر دورانی، سیستم بایپس فشار بالای داخلی و ورق های ضدسایش قابل تعویض از دیگر امکانات این تجهیز می باشد. این تجهیز می تواند پاسخگویی نیاز مشتریان به تجهیزات تخریب باشد.

چکش هیدرولیکی مونتابرت

به گفته مسئولان شرکت مونتابرت چکش جدید V7000 این شرکت مشابه مدل V65 پیشین آن بوده اما مقداری سنگین تر، قوی تر شده و برای عملیات تخریب، کار در معدن و سایر عملیات حفاری طراحی شده است. این چکش برای نصب بر روی دستگاه هایی در دامنه 70 تا 120 تن مناسب بوده و یک سیستم تعلیق برای جداسازی و جذب ضربات و سایش در آن تعبیه شده است. همچنین یک سیستم انحصاری دیگر تحت عنوان تکنولوژی سرعت متغیر که تنوع کاربری و میزان تولید و بهره وری عملکرد چکش را از طریق استفاده از تعداد کمتر قطعات متحرک و در نتیجه نیاز کمتر به عملیات سرویس و نگهداری تامین می کند.

گرایندر جنسیس

گرایندر مدل GCG Cyclone تولید شده در شرکت جنسیس به سیستم هیدرولیکی با دو شیلنگ تجهیز شده و خبری از پورت نشتی داخل پوسته در آن نیست. سیستم شروع به کار آرام و طراحی شیر کنترل به گونه ای است که هیدروموتور را در برابر شوک های هیدرولیکی، ضربات، داغ شدن و استفاده غیر اصولی ایمن نگاه می دارد. یاتاقان های مخصوص فوق سنگین و لوازم آب بندی مخصوصاً برای کاربری بسیار سخت در این تجهیز تعبیه شده اند. جنس و پروفیل ناخن ها برای خشن ترین کاربری ها در عین کنترل میزان لرزش طراحی شده اند. اندازه و مدل گرایندر نشان دهنده هیدروموتور و نوع انتقال قدرت (زنجیر، دنده و یا مستقیم) می باشد. گرایندر GCG برای نصب بر روی بیل های هیدرولیکی تا 120 تن می باشد.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها