شرکت مدیریت پیمان

8/مرداد/1401
بدون دیدگاه

مدیریت پیمان نقطه مقابل مشارکت در ساخت است. به این معنی که در مفهوم مدیریت پیمان؛ کارفرما توان پرداخت هزینه های ساخت را دارد اما در پروژه های مشارکت، پیمانکار به اندازه هزینه هایی که پرداخت کرده، صاحب بخشی از پروژه است.  کارفرما نیاز به شخصی که دارد که با سواد قانونی، وی را از خطرات، ادعاها و ضررهایی احتمالی در آینده باخبر کند. این شخص کسی نیست جز مشاوریا شرکت مدیریت پیمان . مدیریت پیمان Management Contracting قراردادی است که کارفرما یک شرکت یا شخصی که دارای علم ساخت وساز باشد را به عنوان مدیر پیمان انتخاب می کند تا یک پروژه ساختمانی را مدیریت کند. دراین قراردادها کارفرما نقش سرمایه گذار و مدیر پیمان نقش مدیریت پروژه و نایب کارفرما می باشد و اصولا فردی که به عنوان مدیر پیمان انتخاب می شود باید در زمینه ساخت و ساز تجربه لازم و کافی را داشته باشد.

شرکت مدیریت پیمان به طور ساده عبارت است از مدیریت فنی، اجرایی، مالی و اداری جهت انجام پروژه مورد نظر که کارفرما فقط هزینه ها را پرداخت می کند و مدیر پیمان کلیه فعالیت ها را مدیریت می کند. مدیریت پیمان بدون مصالح ، مدیریت پیمان پروژه های ساختمان ، پیمان مدیریت ویلا در تهران ، مدیریت پیمان ویلا ، مدیریت پیمان در شمیرانات از جمله خدمات شرکت های مدیریت پیمان است.

اگر به دنبال یک پیمانکار خوب، با تیم حرفه‌ ای و تجربه لازم هستید، گروه فنی مهندسی تاتیان در خدمت شماست. خدمات پیمانکاری ساختمان در مناطق 22 گانه تهران و همچنین نواحی اطراف تهران به بهترین شکل برای شما ارائه می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرگونه پروژه با این گروه تخصصی تماس 02122396716 بگیرید.

شرح وظایف شرکت مدیریت پیمان اجرای ساختمان

بررسی و برآورد اولیه هزینه‌های اجرایی با توجه به نقشه‌ها و مشخصات فنی و اجرایی پروژه
تهیه و خرید کلیه مصالح و یا اجاره لوازم و ابزار و ماشین‌آلات اقدامات لازم جهت اخذ انشعابات
نظارت کامل و دقیق و ایجاد هماهنگی‌های لازم در اجرای به موقع و صحیح ساختمان
تهیه صورت هزینه‌های انجام‌شده و ارائه آن به صاحب کار

ازآنجا که اغلب مجریان طرحهای بزرگ عمرانی موفق به تکمیل و راه اندازی طرحهایشان، مطابق زمان و هزینه های پیش بینی شده نمی شوند، با مشکلات زیادی مواجه می باشند.

پیچیدگی تکنولوژیکی، تنوع تخصصهای مورد نیاز، نامناسب بودن طراحی ها ، حجم عظیم فعالیتها و همچنین تعداد زیاد سازمانها و افراد درگیر در طرح، همگی از مسائلی هستند که اغلب مجریان طرح را در پروژه های بزرگ و پیچیده از رسیدن به اهداف پروژه باز می دارند.

معضلات ناشی از این مسائل، زمانی نمود بیشتری خواهد داشت که مجری طرح تجربه و تخصص لازم را در اداره کردن پروژه های مدیریت پیمان مشابه کسب نکرده باشد و علیرغم نداشتن ذهنیت روشن نسبت به فعالیتها ونیازهای آتی پروژه، مسئولیت مدیریت و هماهنگی طرح را نیز بر عهده گیرد.

شرکت مدیریت پیمان

درصد در مدیریت پیمان یا MC

با توجه به نوع قرارداد درصد مدیریت پیمان نیز متفاوت است. این تفاوت به طور مثال در ساخت ویلا یا ساختمان، بسته به حجم کار و نوع قراردادی که منعقد می‌شود، با میزان درصد و حق‌الزحمه مجری و پیمانکار ساختمان ، یک رابطه مستقیم دارد.

هر چقدر حجم کار کمتر و یا زیادتر شود، بسته به حجم کار، میزان درصد مدیریت پیمان نیز کمتر و یا بیشتر می‌شود. دلیل این تفاوت هم این است وقتی که حجم کار خیلی زیاد باشد و میزان توافق حق مدیریت کمتر و یا نصف حق مدیریت پیمان در یک کار کوچک باشد، باز هم به نسبت سود بیشتری را برای مدیر پیمان خواهد داشت.

مدیریت پیمان به نفع کدام طرف است؟

در واقع روش قرارداد پیمان مدیریت به نفع هر دو طرف می باشد از طرفی کارفرما با حذف هزینه های بالاسری و و حذف زمان جمع آوری نیروهای انسانی پیش می‌افتد و پروژه سرعت بیشتری در روند اجرا می‌گیرد .

همچنین پیمانکار با جمع‌آوری نیروهای متخصص و نظارت بر اجرا سرعت اجرای کار و حتی هزینه های مصالح و نیروهای انسانی می تواند هزینه های کارفرما را به پایین‌ترین حد ممکن برساند کارفرما در مدیریت پیمان هیچ سود اضافه ای پرداخت نمی‌کند و در واقع به عنوان مدیریت پروژه درصدی از هزینه های انجام شده را به پیمانکار پرداخت می نماید همچنین پیمانکار از بابت اینکه هزینه ها را کارفرما پرداخت می نماید از نظر مالی به مشکل بر نمی‌خورد و فقط از تخصص خود در مدیریت پروژه استفاده می کند.

شرکت مدیریت پیمان

چرا قرارداد مدیریت پیمان منعقد میکنیم؟

زمانی که مالک و یا مالکین تصمیم به احداث و اجرای بنا دارند و از نظر مالی برای تامین هزینه های پروژه مشکلی ندارند ، به جای مشارکت در ساخت و سهیم کردن سازنده در سود پروژه تصمیم به قرارداد مدیریت پیمان می گیرند.

در این قرارداد مدیریت هزینه های اجرایی به عهده کارفرما می باشد و پیمانکار مدیریت و تامین نیروی انسانی و به کار گیری تخصص خود را به عهده دارد.

مراحل چارت اجرایی در شرکت مدیریت پیمان

در مدیریت پیمان یک پروژه، مراحل زیر توسط شرکت مدیریت پیمان انجام میگیرد

1. گود برداری

اولین مرحله در فاز اجرایی انجام کودبرداری است. گودبرداری به معنی حفاری زمین تا پایین تر از سطح تراز به منظور اجرای پی، پارکینگ و سازه های زیر سطح زمین می باشد. در این مرحله عموما نیاز به شناخت شرایط خاک، سطوح آب های زیر زمینی و سازه های مجاور به صورت تخصصی است.

2.  پی ریزی

در این مرحله فونداسیون یا پی بر اساس نقشه های مهندسی تایید شده اجرا می شود. پی بخش مهم سازه ای است که در ارتباط با خاک بوده و انتقال بارهای سازه به خاک را بر عهده دارد. طراحی و اجرای فونداسیون در پایداری سازه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

3. نصب سازه

پس از پی ریزی، سازه مطابق با نقشه های اجرایی ساخته می شود. عموما سازه ها در ایران بر دو نوع بتنی و فولادی می باشند و اجرای آن ها مراحل مختلفی دارد. مهمترین اصل در اجرای اسکلت بندی توجه دقیق به نقشه های مهندسی و اجرای آنها توسط پیمانکار مجرب می باشد.

4. سفت کاری

در این مرحله از پروژه، دیوارچینی ، تیغه چینی و سایر قسمت ها با نقش عملکردی اجرا می شوند. عمده مصالح مورد نیاز آجر، آجر سفال، بلوک سیمانی،ملات ماسه سیمان و یا بتن می باشد. هر یک از این قسمت ها برای اهداف خاصی طراحی شده اند و پیمانکار متخصص موظف به اجرای دقیق نقشه ها می باشد

شرکت مدیریت پیمان

5. نازک کاری

مرحله نازک کاری شامل انجام تزئینات سازه بوده و عملکرد سازه ای ندارد. پس از سفت کاری ساختمان، این مرحله برای پوشش ظاهری سازه اجرا می گردد. انواع گچ کاری، عایق کاری، نصب کاشی و سنگ، نقاشی، نمای ساختمان و تمیزکاری در این مرحله انجام می شود.

6. تاسیسات برقی

اجرای تاسیسات برقی سازه شامل طراحی و اجرای تجهیزات برقی مورد نیاز اعم از سیستم های روشنایی و صوتی، پریزها، کلیدها می باشد. تعیین محل تجهیزات، تراز کردن، مشخص کردن مسیر لوله ها و اجرای سیم کشی برخی از مراحل این قسمت می باشد.

7. تاسیسات مکانیکی

تاسیسات مکانیکی شامل تاسیسات گرمایی، سرمایی، بهداشتی، HVAC، گازرسانی، آتش نشانی، استخر و آسانسور از اهمیت ویژه ای در سازه ها برخوردار می باشد. این تاسیسات بر اساس نیاز پروژه طراحی شده و توسط پیمانکار مجرب اجرا می شود.

8. محوطه سازی

در مرحله آخر اجرای محوطه سازه انجام می پذیرد. محوطه سازی با توجه به مساحت، خواست و نیاز کارفرما و سبک معماری مورد نظر المان های مختلف توسط مهندسین طراحی می شود. کف سازی فضاهای سبز حیاط، پشت بام و اجرای  آبنما، آلاچیق و نورپردازی در این مرحله صورت می گیرد

تعهدات کارفرما و پیمانکار در قرارداد مدیریت پیمان

وظیفه تامین مصالح و کلیه تجهیزات و نیروی انسانی به عهده کارفرما می باشد و در مواقعی پیمانکار نیز در تامین نیروی انسانی  با توافق طرفین نقش دارد که با تائید مهندس ناظر صورت می گیرد.پیمانکار در قرارداد مدیریت پیمان امین کارفرما است و در مدیریت و زمان بندی اجرای پروژه نقش بسزایی دارد . و در مواقعی با توافق طرفین حساب مشترکی ایجاد می گردد تا پرداختی ها از آن منبع صورت گیرد.

شرکت مدیریت پیمان

درصد مدیریت پیمان چقدر است؟

به طور کلی دو عامل اصلی در تعیین درصد قرارداد مدیریت پیمان دارد اولین مسئله حجم پروژه و مدت زمانی که مجری باید در آن فعال باشد و وقت بگذارد در صورت اینکه از نظر فنی زمانبر باشد سازه بنا بتنی باشد و یا نمای ساختمان از طرح های رومی و پیچیده استفاده شده باشد و یا دیتیل های زیادی از نظر اجرا داشته باشند درصد مدیریت پیمان با توجه به صرف زمان اجرای پروژه بیشتر می شود همچنین در صورتی که حجم پروژه کوچک باشد و از نظر صرفه اقتصادی برای مجری سود کمی داشته باشد درصد مدیریت پیمان بالاتر می‌شود اما اگر مقدار پروژه زیاد باشد و هزینه های پروژه بالا باشد درصد مدیریت پیمان به کمترین حالت تقلیل پیدا می کند به طور میانگین درصد قراردادهای مدیریت پیمان از 8 درصد تا 25 درصد می باشد تعیین قطعی درصد بستگی به موارد بالا که ذکر شد دارد به به انضمام میزان اختیارات و یا مسئولیت هایی که از از طرف کارفرما به پیمانکار واگذار می شود می تواند درصد مدیریت پیمان را تغییر دهد.

چه فعالیت هایی را میتوان در قرارداد مدیریت پیمان جای داد‌؟

در واقع هرگونه فعالیت  ساختمانی و عمرانی را میتوان با این نوع قرارداد انجام داد.به مثال برخی از این قرارداد های جزء شامل : اجرای نمای ساختمان و حتی بازسازی ساختمان و موارد مشابه که جزئی از کل ساختمان می باشند را میتوان با قرارداد مدیریت پیمان اجرا کرد. البته در قرارداد مدیریت پیمان میتوان اسکلت بتنی 

شرکت مدیریت پیمان

نمونه قرارداد مدیریت پیمان

برای دریافت نمونه قرارداد مدیریت پیمان از شرکت ساختمان تاتیان، با ما تماس بگیرید. بهترین نمونه قرارداد مدیریت پیمان ، باعث ایجاد شفافیت مالی و کاری و پروژه ای خواهد شد. و این به روند پیشرفت قرارداد کمک شایانی می نماید.

 

شرکت مدیریت پیمان ، شرکت مدیریت پیمان ساختمان ، شرکت های مدیریت پیمان ، شرکت پیمان مدیریت سازه ، شرکت ساختمانی مدیریت پیمان ، قرارداد مدیریت پیمان پروژه ساختمانی ، مدیریت پیمان با کیفیت ، مدیریت پیمان با قیمت مقطوع ، مدیریت پیمان بدون مصالح ، مدیریت پیمان پروژه های ساختمان ، پیمان مدیریت ویلا در تهران ، مدیریت پیمان ویلا ، مدیریت پیمان در شمیرانات ، مدیریت پیمان ، قرارداد مدیریت پیمان ، نمونه قرارداد مدیریت پیمان ، قرارداد مدیریت پیمان ساختمان pdf ، نمونه قرارداد مدیریت پیمان درصدی ، درصد مدیریت پیمان در سال ۱۴۰۰ ، تفاوت مدیریت پیمان و پیمان مدیریت ، درصد مدیریت پیمان در سال 1401 ، نکات مهم در قرارداد مدیریت پیمان ، مدیریت پیمان اسکلت بتنی ، مدیریت پیمان اصفهان ، مدیریت امور پیمان ، قرارداد مدیریت پیمان اسکلت بتنی ، مدیریت پیمان در اصفهان ، مدیریت پیمان چند درصد است ، مدیریت پیمان تامین نیروی انسانی ، قرارداد پیمان مدیریت اجرای ساختمان ، نمونه قرارداد پیمان مدیریت اجرای ساختمان pdf ، مدیریت پیمان بدون مصالح ، مدیریت پیمان بازسازی ، درصد مدیریت پیمان بازسازی ، قرارداد مدیریت پیمان بازسازی ، تفاوت مدیریت پیمان با پیمانکاری ، قرارداد مدیریت پیمان با مصالح ، تعرفه مدیریت پیمان بازسازی ، مدیریت پیمان پروژه های ساختمانی ، مدیریت پیمان پروژه ، قرارداد مدیریت پیمان پیمانکاری ، نمونه قرارداد مدیریت پیمان پروژه ساختمانی ، پیمان مدیریت و پیمانکاری ، تفاوت مدیریت پیمان و پیمانکاری ، مدیریت پیمان تبریز ، مدیریت پیمان تهران ، قرارداد مدیریت پیمان تعمیرات ساختمان ، مدیریت پیمان ساختمان در تهران ، تعرفه مدیریت پیمان ، مدیریت پیمان چیست ، درصد مدیریت پیمان چقدر است ، چارت سازمانی مدیریت پیمان ، درصد پیمان مدیریت چقدر است ، حق بیمه قراردادهای مدیریت پیمان ، حق الزحمه مدیریت پیمان ، خدمات مدیریت پیمان ، مدیریت پیمان درصد ، مدیریت پیمان در ساختمان ، مدیریت پیمان در مشهد ، مدیریت پیمان دزفول ، مدیریت پیمان در رشت ، مدیریت پیمان دکوراسیون داخلی ، پیمان مدیریت در بازسازی ، مدیریت پیمان ساختمان ، مدیریت پیمان ساخت ، مدیریت پیمان ساختمان سازی ، مدیریت پیمان ساختمان درصد ، مدیریت پیمان سوله ، پیمان مدیریت ساخت ویلا ، پیمان مدیریت سازه ، شرایط مدیریت پیمان ، شرکت مدیریت پیمان ، شرکت مدیریت پیمان ساختمان ، شرکتهای مدیریت پیمان ، مدیریت پیمان طرح های عمرانی ، مدیریت پیمان طراحی داخلی ، مدیریت پیمان و پیمانکاری ساختمان ، نرخ مدیریت پیمان ساختمان ، قرارداد مدیریت پیمان ویلا ، تفاوت مدیریت طرح و مدیریت پیمان ، تفاوت پیمانکاری و مدیریت پیمان.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها