0 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن ، نگهداری از انواع آلاچیق ، طراحی آلاچیق ، نکاتی مهم در طراحی آلاچیق | گروه ساختمانی تاتیان

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

1

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن که با داشتن اون در خونه هاتون، احساس آرامش بیشتر و تجربه جذاب تری رو کسب خواهید کرد. آلاچیق به عنوان یک سرپناه و مکانی مناسب برای استراحت و تفریح می باشد که قدیمی ترین نوع آن مدلهای چوبی است که همخوانی بیشتری با طبیعت داشته و ضمن زیبایی منحصر به فردی که ایجاد می کند، می تواند احساس آرامش را به افراد انتقال دهد

برای اجرای محوطه سازی استفاده از آلاچیق در مدل های مختلفی قابل پیاده سازی است و البته بسته به فضای ویلا هم خواهد داشت، برای همین ما این چندین مدل آلاچیق چوبی رو برای شما آمده کرده ایم که باعث زیباترشدن ویلای شما میشه، البته چنانچه قصد طراحی و ساخت ویلا را دارید حتماً قبل از ساخت با مشاورین شرکت ساختمانی تاتیان مشورت نمایید.

بعضی از آلاچیق های چوبی مناسب طراحی و ساخت ویلا در شمال نیستند، چرا که فضای رطوبتی در دراز مدت باعث از بین رفتن چوب ها می شود، ناگفته نماند که با رشد تکنولوژی، بعضی از چوب های فرآوری شده توانایی مقاومت در فضای پر از باران را دارند.

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

نکاتی مهم در طراحی آلاچیق

  •     در ابتدا پیش از ساخت آلاچیق لازم است، مکان دقیق آن را مشخص کنید زیرا قبل از طراحی لازم است هم از موقعیت مکانی آن مطلع بوده و هم ابعاد آلاچیق را در نظر بگیرید.
  • متریال به کار رفته در آلاچیق علاوه بر اینکه متناسب با سلیقه افراد می باشد به عوامل مختلف دیگری همچون بارندگی در منطقه ای که زندگی می کنید و … نیز مربوط می شود؛ از این رو آلاچیق های روباز یا آنهایی که دارای سقف پوشیده شده با پوشال هستند، گزینه مناسبی برای این کار نیستند.
  •   پیش از طراحی آلاچیق باید بودجه موردنظرتان را در نظر بگیرید.

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

  •     آلاچیق می تواند پوشیده یا محصور و یا اینکه باز باشد، از این رو لازم است کاربری آن را مشخص کرده تا با توجه به نیازتان ، سازه ای مناسب را انتخاب نمایید.
  • برخی از سازه ها قابلیت جابجایی و باز و بسته شدن دارند، بنابراین قبل از طراحی آلاچیق باید این مساله را در نظر بگیرید.
  •   نگهداری از انواع آلاچیق به دلیل متریال به کار رفته در آنها متفاوت می باشد، از این رو لازم است از همان ابتدا به فکر نگهداری و نظافت الاچیق باشید تا بعداً مشکلی در این مورد نداشته باشید.
  • بهتر است به هنگام طراحی آلاچیق، نمای خانه و سبک معماری را در نظر بگیرید و از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون که همواره حرف اول را می زند، هماهنگی المان های به کار رفته در محیط می باشد.
  • در طراحی آلاچیق باید این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا چند نفر از این سازه استفاده می کنند و در صورتی که جمعیت تان کم است، نیاز به طراحی یک آلاچیق بزرگ که بخش اعظمی از آن قابل استفاده نیست، نمی باشد.

10 ایده جذاب آلاچیق چوبی مدرن

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها

کاربر 5 می‌گوید:
  • 1401/12/4 - 11:04

طراحی الاچیق ها خیلی زیبا و جذابه برای محوطه حیاط یا باغ ویلا خیلی ایده قشنگی هستش

پاسخ