قلوه سنگ مخصوص محوطه سازی و روف گاردن

1

قلوه سنگ یا سنگ رودخانه ای سنگ هایی هستند که همه به راحتی می توانند آن ها را پیدا کنند. کیلومترها قلوه سنگ در سواحل رودخانه ها و دریاچه ها وجود دارد. آنها تقریباً همه جا هستند. قلوه سنگ ها علیرغم توزیع گسترده آنها بسیار جالب هستند. قلوه سنگ ها رسوباتی با ظاهری گرد و صاف به اندازه بیش از دو میلی متر هستند. قلوه سنگ ها از سنگ های طبیعی از قبل موجود (بازالت، گرانیت، ماسه سنگ) و مواد مصنوعی (آجر، شیشه) تشکیل شده اند. قلوه سنگ ‌ها معمولاً در رنگ‌ها و بافت‌های مختلف وجود دارند. همه آنها طبیعی هستند. با نگاهی دقیق تر به قلوه سنگ ، می توانید کوارتز سفید شیری و بازالت سیاه مات، جاسپر قرمز روشن و گرانیت های خالدار پیدا کنید. خود یک قلوه سنگی تواند چندین سیستم از رگه های متضاد داشته باشد که باعث می شود سنگ کاملاً مربع به نظر برسد. در این مقاله از شرکت ساختمانی تاتیان همراه ما باشید.

قلوه سنگ طبیعی را می‌توان هم برای کاربردهای داخلی و هم برای کاربردهای خارجی ترکیب کرد. در اینجا تنها چند روش وجود دارد که چگونه کاربرد خارجی سنگریزه های وارداتی می تواند به ایجاد منظره ای نفس گیر و به یاد ماندنی کمک کند. در این مقاله از شرکت ساختمانی تاتیان همراه ما باشید.

قلوه سنگ مخصوص محوطه سازی و کف سازی

موارد کاربرد قلوه سنگ

زهکشی

بسیاری از صاحبان خانه ها هنگام طراحی محوطه و مناظر خود باید زهکشی را در نظر بگیرند. در حالی که باران در برخی از نقاط کشور نادر است، اما زمانی که اتفاق می افتد به شدت می بارد. این بدان معناست که یک طرح محوطه سازی خوب باید حجم زیادی از آب را به سرعت تخلیه کند. اغلب به خندق های زهکشی نیاز است. چرا این ویژگی های ضروری را با پوششی سالم از قلوه سنگ زیبا نمی کنید؟ قلوه سنگ ها را می توان برای خط کشی خندق های بزرگتر استفاده کرد. در کاربردهای کوچکتر می توان یک زهکش جذاب با اندازه های مختلف قلوه سنگ ساخت. این یک مسیر زهکشی ایمن را برای آب فراهم می کند، بدون اینکه تغییرات ارتفاعی عمده ای در چشم انداز شما ایجاد کند.

مالچ پاشی با قلوه سنگ

گذاشتن مالچ اخیر به طور فزاینده ای محبوب است. قلوه سنگ یک لایه رویی عالی در هر بستر مالچ طولانی مدت ایجاد می کند. مانند هر بستر مالچ‌پاشی، یک نمونه با قلوه سنگ رطوبت را به دام می‌اندازد و به خاک اجازه می‌دهد تا مواد مغذی اساسی خود مانند نیتروژن را حفظ کند. به خاطر داشته باشید که استفاده از قلوه سنگ های سیاه باعث افزایش دمای بسترهای مالچ پاشی می شود. با رنگ های روشن تر در اطراف گیاهان ظریف بچسبانید.

قلوه سنگ مخصوص محوطه سازی و کف سازی

محوطه سازی با قلوه سنگ

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که هزینه‌های بالای آب، محوطه‌سازی سنتی را غیرممکن می‌سازد، طراحی یک حیاط فضای سبز را در نظر بگیرید. Xeriscaping هنر محوطه سازی با گیاهان مقاوم و خشک است که در برابر خشکسالی مقاوم هستند و سنگ تزئینی (از جمله قلوه سنگ ) نقش اصلی را در این سبک حیاط ایفا می کند. پرداخت برای قلوه سنگ وارداتی هزینه اولیه چنین محوطه سازی را افزایش می دهد، اما حداقل نگهداری طولانی مدت آن را به گزینه ای بسیار جذاب تبدیل می کند.

موزاییک های تزئینی

اگر می‌خواهید از جنبه هنری خود لذت ببرید، قلوه سنگ مواد اولیه مناسبی برای طراحی موزاییک‌های خودتان هستند. اینها می توانند قطعات برجسته ای باشند که در هر جایی از باغ شما ظاهر می شوند یا قسمت های جدایی ناپذیر یک نقشه سنگفرش . با تغییر اندازه و رنگ تک تک سنگ ها می توانید طرح ها و نقش های جذاب و زیبایی خلق کنید. تخیل شما تنها محدودیت واقعی برای احتمالات است.

سنگفرش

قلوه سنگ یک مصالح سنگفرش عالی را ایجاد می‌کنند. شما می توانید از قلوه سنگ به تنهایی برای تعریف مسیر کم تردد استفاده کنید یا از آنها در هماهنگی با مواد دیگر استفاده کنید تا راه حل سنگفرشی بادوام و جذاب تر ایجاد کنید. بسته به میزان ترافیکی که انتظار دارید، می توانید از قلوه سنگ شل برای سنگفرش استفاده کنید یا آنها را در ملات بچینید. قلوه سنگ ملات شده حتی برای استفاده به عنوان یک سطح متمایز و منحصر به فرد راهرو مناسب هستند.

قلوه سنگ مخصوص محوطه سازی و کف سازی

کاربردهای دیگر قلوه سنگ

پروژه های محوطه سازی

پوشش های مصنوعی نمای دیوار

دکوراسیون خانه

موارد تزئینی همچون داخل گلدان، آبنما، اکواریوم، آتشدان، شومینه، گابیون، آلاچیق و

ایجاد و جداسازی مسیر پیاده رو

طراحی روف گاردن

زیباسازی محوطه

تفاوت بین سنگ و قلوه سنگ چیست؟

گاهی اوقات قلوه سنگ را سنگ رسوبی می نامند. کمی مشکل است. اگرچه قلوه سنگ از سنگ های از قبل موجود (آذرین، دگرگونی، رسوبی) تشکیل شده اند، اما رسوب محسوب می شوند. اجازه دهید کمی آن را روشن کنیم.

سنگ تعریفی برای توده جامد طبیعی یا انباشته مواد معدنی است. اجسام سنگی می توانند هزاران کیلومتر مربع را اشغال کنند. قلوه سنگ یک سنگ صاف گرد با هر منشا و ترکیبی با اندازه مشخص از 2 میلی متر (برخی منابع 4 میلی متر است) تا 64 میلی متر قطر است.

قلوه سنگ مخصوص محوطه سازی و کف سازی

مزایای قلوه سنگ رودخانه ای

سنگ های رودخانه ای یا قلوه سنگ ها علاوه بر کاربرد های فراوان، مزایای بسیار زیادی نیز دارند که در ذیل به آن اشاره شده است:

1. حفظ رطوبت خاک

2. منعکس شدن نور و گرما در رنگ سفید ( به علت سطح صیقلی و رنگ آن)

3. زیبا بودن جلوه ظاهری در عین سادگی

4. جلو گیری از رشد علف های هرز

5. قیمت مقرون به صرفه

6. دوام زیاد و سازگاری با شرایط آب و هوایی مختلف

نتیجه

قلوه سنگ هاواقعا فوق العاده هستند! ظاهر آنها دوستداران سنگ را برای جمع آوری قلوه سنگ به کنار دریا جذب می کند. هر سنگ کوچک سفر بزرگی را از صخره های از قبل موجود انجام می دهد تا هوازدگی کند، به قطعات تبدیل شود

از نظر زمین شناسی، قلوه سنگ با اندازه های تعریف شده (از 2/4 تا 64 میلی متر) است.

از ظاهر، رنگ و بافت قلوه سنگ ها لذت ببرید. آنها نتیجه کار سخت شناخته شده ترین صنعتگر - طبیعت هستند.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها

کاربر 5 می‌گوید:
  • 1401/12/4 - 11:05

متن فوق العاده به همراه تصاویر چشم نوار ممنون از سایت و مقاله خوبتون

پاسخ