تصاویر روف گاردن خلاقانه کد 108

بدون دیدگاه

تصاویر روف گاردن خلاقانه کد 108 - شرکت ساختمانی تاتیان در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن فعالیت می نماید. تصاویر ذیل برای ایجاد ذهنیت بیشتر در خصوص انواع روف گاردن های قابل طراحی و اجرا انتشار یافته است. 

اولین نکته‌ای که در بخش روف گاردن باید به آن دقت کنید ایمنی آن است. برای جلوگیری از سقوط افراد و اشیاء به پایین ساختمان می‌بایست از محافظ‌های مناسب استفاده کنید.

از معایب روف گاردن، هزینه زیاد اجرای آن است. زیرا نیاز به نگهداری، عایق بندی، رسیدگی و ضد آب کردن بیشتری نسبت به سایر سقف‌های ساده و معمولی دارد تا آسیب کمتری به سازه و ساختمان مسکونی وارد شود. ضمن اینکه امکان اجرای روف گاردن در فضاهای کوچک وجود ندارد.

اگر پشت‌بام نتواند وزن روف گاردن را تحمل کند، سقف نشت کرده و خساراتی برای ساختمان در پی خواهد داشت. این وزن می‌تواند شامل خاک روف گاردن ، وزن گیاهان و فلاور باکس‌ها باشد. اگر این وزن ثابت باشد به مرور زمان به خصوص در فصل بارندگی به دلیل ذخیره شدن آب در خاک سنگین شده و همچنین با رشد گیاهان وزن آن بیشتر خواهد شد.

تصاویر روف گاردن خلاقانه کد 108

تصاویر روف گاردن خلاقانه کد 108

تصاویر روف گاردن خلاقانه کد 108

تصاویر روف گاردن خلاقانه کد 108

یکی از باورهای غلطی که در زمینه بام سبز که به اشتباه در دسته معایب روف گاردن قرار داده می‌شود، این است که اجرای آن سبب افزایش هزینه‌های ساختمان می‌شود. اما دقت کنید که روف گاردن‌ها در واقع یکی از ورش‌های صرفه‌جویی در هزینه‌های ساختمان هستند و کاملا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

کاشت گل‌ها و گیاهان مختلف بر روی بام سبب کاهش تاثیر مخرب محیطی بر ساختمان و همچنین کاهش دمای ساختمان می‌شود و به این ترتیب یک عایق برای پشت‌بام شما خواهد بود و هوا خنک‌تر خواهد شد. از سوی دیگر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های سیتم‌های سرمایش و گرمایش می‌شود. باعث می‌شود گیاهان در فضایی طبیعی رشد کرده و به این ترتیب وقتی فصل‌ها عوض می‌شوند، تاثیر منفی بر ماهیت ساختمان نمی‌گذارد. مشخصا گیاهان مناسب بر تابش نور اریب خورشید مقاوم هستند و جلوه تازه ای از طبیعت را پیش روی شما قرار می‌دهند. چطور می‌توان این موارد را از معایب روف گاردن به حساب آورد؟!

موضوع دیگری که از موارد باورهای غلط در مورد روف گاردن قرار می‌گیرد، نشت آب به لایه‌های زیرین سقف است.

اصلی‌ترین دغدغه افراد برای اجرای روف گاردن این است که آب به لایه‌های زیرین نفوذ نکند و برخی افراد این را از معایب روف گاردن می‌دانند. اما این موضوع کاملا به سقف شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر سقف شما سوراخ باشد حتی اگر از روف گاردن هم استفاده نکنید آب وارد لایه‌های زیرین خواهد شد. بنابراین پس از اجرای بام سبز باید آب‌بندی به طور دقیق انجام شده و و عملیات زهکشی روف گاردن به درستی صورت گیرد.

 

 

مطالعه کنید


اجرای روف گاردن با چوب پلاست

نحوه اجرای زهکشی روف گاردن

بهترین گیاهان برای اجرای روف گاردن

خاک مناسب روف گاردن

 

برچسب ها

تصاویر روف گاردن روف گاردن عکس روف گاردن طرح روف گاردن شیک روف گاردن زیبا بام سبز و روف گاردنارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها