فروش سنگ بوک مچ ، قیمت روز سنگ بوک مچ

بدون دیدگاه

فروش سنگ بوک مچ : در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه ها ابزار آلات روز دنیا، فرآوری سنگ به صورت اسلب های بوک مچ و فورمچ روز به روز بیشتر شده و از طرف دیگر استفاده از این نوع سنگ ها در متد های نوین طراحی داخلی ساختمان رو به افزایش می باشد. بنابراین از بوک مچ و فورمچ سنگ هایی همچون سنگ کریستال یا چینی، مرمر یا اونیکس، ترااونیکس و بسیاری از سنگ های مرمریت در ساختمان ها و پروژه های لوکس و مجلل استفاده می شود. کیفیت، زیبایی خیره کننده و قیمت فروش بسیار مناسب انواع سنگ اسلب بوک مچ ، سبب آن گردیده است تا در بسیاری از پروژه های مسکونی، اداری و تجاری و لوکس از این سنگ ها استفاده گردد. در متد های جدید طراحی داخلی ساختمان، استفاده از ورق های بزرگ سنگ یا اسلب به جای سایز های کوچک تر متداول می باشد. استفاده از اسلب سنگ چینی و سایز های بزرگ ۱۰۰*۱۰۰ و بیشتر، زیبایی و یک دستی بی نظیری را به فضا بخشیده و موجب چشم نواز تر شدن طراحی می شود.

در حال حاضر فرآوری سنگ به صورت اسلب بر روی بسیاری از سنگ ها قابل اجرا بوده و در صورت اجرای صحیح مراحل برش، ساب و کالیبراسیون، می توان در فضا های مختلفی از اسلب استفاده نمود. ضمن اینکه در روش فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش های قدیمی افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر می شود.

جهت دریافت تصاویر بیشتر و اطلاع از قیمت خرید سنگ اسلب بوک مچ با  مدیریت فروش شرکت تاتیان 02122396716 تماس حاصل نمایید.

فروش سنگ بوک مچ

قیمت سنگ اسلب بوک مچ

فرآیند بوکمچینگ و فورمچینگ از مراحل گسترده و پیچیده ای برخوردار است از همین رو قیمت نسبتا بالایی دارند.

قیمت این نوع از اسلب ها به آیتم های مختلفی بستگی دارد که در فهرست ذیل بیان گردیده است:

نوع سنگ
طرح و نقش از آب درامده بوک مچ یا فور مچ
کیفیت فراوری و برش
ابعاد و ضخامت سنگ

آیا می توان هر سنگ اسلبی را بوک مچ کرد؟

خیر، بوک مچینگ وابسته به ویژگی های ظاهری سنگ (طرح و نقش) می باشد. امکان بوک مچینگ در سنگهایی که دارای رگه های قوی و الگوهای خطی و یا مقدار زیادی موج می باشند وجود دارد. در سنگهایی که بافت، طرح و الگویی یکنواخت مانند برخی گرانیت ها چینش جناغی یا همان Bookmatching بی معنی خواهد بود.

فروش سنگ بوک مچ

تکسچر سنگ بوک مچ و نحوه تولید سنگ بوک مچ اسلب

در واقع شروع این پروسه از معدن سنگ می باشد. بلوک های سنگین از سنگ گرانیت، مرمریت، مرمر و یا تراورتن طبیعی از معدن به کارخانه تولید سنگ حمل شده و توسط یک اره اسلب بر کوپ ها بصورت ورقه های نازک سنگ یا همان اسلب برش داده می شوند. اسلب های سنگ برش داده شده سپس آماده ساب زدن (جلا دادن) می شوند. در این مرحله بسته به نوع سطح و فرآوری مورد نیاز پروسه ی متفاوتی روی سطح اسلب انجام شود که نتیجه نهایی سطحی کاملا صیقلی و براق، مات و یا چرمی باشد. در صورتی که قرار باشد سنگ بوک مچ تولید شود، تولید کننده می بایست قبل از شروع پروسه فرآوری ابتدا اسلب های برش خورده را بصورت بوک مچ جور و هماهنگ کند تا هنگام نصب نتیجه مورد نظر که همان طرح بوک مچ شده است قابل اجرا باشد. این به این معناست که به جای پرداخت یک طرفه از هر اسلب، آنها را بصورت متناوب فرآوری می کنند تا اسلب ها در در سمت های مخالف هم پولیش شده و جلا داده شوند. در نهایت هنگامی که اسلبهای بوک مچ شده کنار یکدیگر قرار می گیرند، مانند یک کتاب باز بنظر می رسند و یک تصویر آینه ای از یکدیگر به نمایش می گذارند.

تفاوت سنگ اسلب بوک مچ و فورمچ چیست؟

در عملیات بوک مچ (Book Matching) که خود شامل دو بخش دوتایی (بوک مچ) و چهارتایی (فورمچ) می باشد، برش و فرآوری سنگ به گونه ای انجام می شود که خطوط و رگه های طبیعی موجود در سنگ اسلب در امتداد یکدیگر یا در تقارن با یکدیگر قرار گیرند. یعنی همانند یک پروانه یا نقش و نگار های یک قالی که در تقارن و امتداد یکدیگر قرار دارند، شال ها و رگه های سنگ نیز در کنار یکدیگر جفت می شوند.

در پروسه ی بوک مچینگ سنگ، سنگ ها به صورت اسلب و در برخی از شرایط به صورت تایل برش داده و با الگوی منظم و دقیق، شماره گذاری می شوند. شماره گذاری ها عمدتاً به صورت جفت های ۲ تایی و ۴ چهارتایی انجام شده و سپس ورقه های سنگ در کنار یکدیگر قاب بزرگ تری را تشکیل می دهند.

به عبارتی دیگر، اگر اولین ورق بریده شده ی سنگ از یک طرف ساب زده شود، ورق کناری یا جانبی آن باید از طرف دیگر ساب بخورد. یعنی عملیات ساب و صیقل کاری سنگ، یکی از رو و یکی از پشت انجام شود. در حالتی که دو ورق در کنار یکدیگر یک قاب تشکیل دهند حالت بوک مچ و اگر چهار ورق اسلب منجر به تشکیل یک قاب گردد حالت فورمچ می باشد.

فروش سنگ بوک مچ

ابعاد سنگ بوک مچ چگونه است؟

سنگ اسلب بوک‌ مچ رو در ابعاد متفاوتی تولید میکنند. ضخامت آنها معمولا 2 و 3 سانتی متر است و طول و عرض آن نیز از بالای 70 سانتی متر شروع میشود. رایج‌ترین و پرکاربردترین نوع سنگ بوک‌ مچ ابعاد 120*220 است. تولید سنگ بوک‌ مچ در ابعاد کوچک صرفه اقتصادی ندارد به همین دلیل معمولاً در ابعاد بزرگ تولید میشوند که زیبایی و کاربرد بیشتری هم دارد.

موارد استفاده و کاربرد سنگ اسلب بوک مچ

1. فضای داخلی ساختمان

2. سنگ فرش کف هال و پذیرایی

3. سنگ فرش کف لابی

4. دیواره های لابی

5. ورودی ساختمان

6. سالن های ورودی

7. دیواره های داخلی ساختمان

8. دیواره ی شومینه

9. دیواره ی آسانسور

10. دیواره ی آشپزخانه

11. کابینت و کانتر تاپ آشپزخانه

12. دیواره های استخر

13. میز ناهار خوری

14. فضای پشت تلویزیون (TV Wall)

15. مراکز تجاری

16. فروشگاه های لوکس

17. دکوراسیون تالار های مجلل

18. دکوراسیون فروشگاه های مدرن

19. هتل ها

20. سالن های اجلاس و همایش

21. پیشخوان و کانتر مراکز عمومی و تجاری

22. سرویس های بهداشتی لوکس

23 . حمام های مستر و لوکس

و …

عوامل موثر بر قیمت سنگ اسلب بوک مچ :

⇔ اندازه و قواره کوپ سنگ

⇔ نوع و ماهیت سنگ

⇔ هزینه های استخراج و خرید کوپ

⇔ نوش برش و فرآوری

⇔ سورت یا درجه بندی سنگ

⇔ پاک بودن و حداقل بودن میزان رگه های موجود در سطح سنگ

⇔ قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ و فورمچ

⇔ هزینه های حمل و نقل

⇔ شرایط اقتصادی و نوسانات ارزی

و …

برای فرآوری اسلب کوپ های صادراتی با ابعاد بزرگ (تک کوپ) مورد نیاز بوده و مراحل فرآوری باید به دقت انجام شده تا سنگ ها دچار شکستگی نشود. ابعاد ورق اسلب گاهاً به طول ۳ متر و عرض ۲ متر می رسد . اندازه ی ورق اسلب به قواره و ابعاد کوپ سنگ خریداری شده از معدن نیز بستگی دارد. علاوه بر بزرگ بود کوپ خام ، سلامت و عدم وجود شکستگی در کوپ سبب استحصال و فرآوری سنگ های خوش قواره و بزرگ می گردد.

فروش سنگ بوک مچ

فروش سنگ بوک مچ اسلب ، فروش سنگ بوک مچ در تهران ، فروش سنگ بوک مچ دار ، فروش سنگ بوک مچ دست دوم ، فروش سنگ بوک مچ رومیزی ، فروش سنگ بوک مچ سرامیک ، فروش سنگ بوک مچ سرامیک اسلب ، فروش سنگ بوک مچ شیراز ، فروش سنگ بوک مچ شده ، فروش سنگ بوک مچ شکسته ، فروش سنگ بوک مچ فانتزی ، فروش سنگ بوک مچ اسلب ، فروش سنگ بوک مچ اسلب ارزان ، فروش سنگ بوک مچ اسلب اصفهان ، فروش سنگ بوک مچ اسلب تهران ، فروش سنگ بوک مچ اسلب تبریز ، فروش سنگ بوک مچ اسلب مشهد ، فروش سنگ بوک مچ اسلب مدرن ، فروش سنگ بوک مچ اسلب نما ، سنگ بوک مچ ، تکسچر سنگ بوک مچ ، قیمت سنگ بوک مچ ، تفاوت سنگ بوک مچ و فورمچ ، ابعاد سنگ بوک مچ ، دانلود تکسچر سنگ بوک مچ ، خرید سنگ بوک مچ ، عکس سنگ بوک مچ ، نصب سنگ بوک مچ ، سنگ بوک مچ چیست ، سنگ بوک مچ مشکی ، سنگ بوک مچ اسلب ، سنگ اسلب بوک مچ قیمت ، تکسچر سنگ اسلب بوک مچ ، اجرای سنگ اسلب بوک مچ ، ابعاد سنگ اسلب بوک مچ ، سنگ بوک مچ سبز ، سنگ بوک مچ سرامیک ، سنگ بوک مچ سرامیک اسلب ، سنگ بوک مچ قیمت ، سنگ های بوک مچ ، سنگ مصنوعی بوک مچ ، سنگ بوک مچ شیراز ، سنگ بوک مچ شده ، سنگ بوک مچ طرح دار ، سنگ بوک مچ طرح سنگ ، سنگ بوک مچ لایت ، سنگ بوک مچ مرمر .

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها