بدون دیدگاه

سنگ لاشه : لاشه سنگ یا تخته سنگ اصطلاحا به سنگ هایی گفته می شود که، همانطور که استخراج شده اند همان طور هم بدون تغییر مورد استفاده قرار گیرند و ساختاری کاملا طبیعی داشته باشند. این سنگ ها چگالی بالایی دارند و وزن آن ها سنگین است. سنگ لاشه ها ابعاد مشخصی ندارد و بر اساس ضخامت دسته بندی می شوند.در این مقاله از شرکت ساختمانی تاتیان همراه ما باشید.

لاشه سنگ چیست؟

سنگ لاشه ، سنگ ناهموار و نامنظم است که می تواند برای اهداف مختلفی از جمله دیوارهای قلوه سنگ، پرکننده و سنگ های پله استفاده شود. مردم هزاران سال است که با این نوع سنگ ساخت و سازهای گوناگون انجام می دهند و همچنان در مناطقی که منابع فراوانی از سنگ لاشه وجود دارد، مصالح ساختمانی محبوبی است.

این سنگ اساساً ضایعات باقی مانده از استخراج و فرآوری است. سنگ لاشه ممکن است تقریباً به شکل بلوک باشد، اما تمام نشده است و بافت و ظاهری ناهموار دارد. توسعه استفاده از لاشه سنگ بدون شک از تمایل به استفاده از سنگ تا حد امکان به جای صرفاً دور ریختن مواد زائد ناشی می شود. انواع مختلفی از سنگ ها به شکل لاشه سنگ در دسترس هستند، از جمله گرانیت، شیل و ماسه سنگ.

سنگ لاشه چیست ؟ انواع و کاربرد سنگ لاشه ، خرید سنگ لاشه در تهران ، از کجا می توان سنگ لاشه تهیه کرد؟

سنگ لاشه دارای بافت خشن است و اغلب برای ایجاد دیوارهای سنگی استفاده می شود.

تکه‌های ناهموار قلوه سنگ را می‌توان روی هم چید تا دیواری، با یا بدون بنایی، بسته به سلیقه سازنده ایجاد کند. گاهی اوقات از سنگ لاشه برای ایجاد یک نمای تزئینی از سنگ ناهموار استفاده می شود که سازنده می خواهد ظاهری روستایی و خشن تر داشته باشد. همچنین برای پرکردن دیوارهای بنایی استفاده می شود و قلوه سنگ ها با روکشی از سنگ صاف تر و یکنواخت تر پوشیده شده است.

سنگ لاشه را می توان برای ایجاد جداکننده بین ویژگی های مختلف محوطه سازی استفاده کرد.

دیوارهای سنگی، شومینه، راهروها و سایر ویژگی ها را می توان با مجموعه ای از انواع سنگ ها و قطعات در اشکال و اندازه های مختلف ساخت. برخی از سازندگان رنگ‌ها را برای ظاهری متنوع‌تر ترکیب می‌کنند، و همچنین می‌توان سنگ را با تکه‌هایی از سنگ‌های برش خورده و سنگ‌پوش برای تنوع بصری بیشتر ترکیب کرد. ماهیت خشن این نوع سنگ می تواند برخی از تغییرات طبیعی و زیبایی طبیعی سنگ را پنهان کند و به ویژگی های سنگ لاشه ظاهر ظریف تری می دهد که برای انواع تنظیمات مناسب است.

یکی از مناطقی که سنگ لاشه در آن بسیار مفید است، محوطه سازی است. از سنگ لاشه می توان برای ساختن سنگ های پله یا مسیرهای پیاده روی در باغ، همراه با دیوارهای کم ارتفاع و جداکننده های بین ویژگی های مختلف محوطه سازی استفاده کرد. کار با سنگ لاشه بسیار آسان است. همچنین می توان شرکت هایی را برای چیدمان و قرار دادن سنگ ها استخدام کرد. گاهی اوقات، می توان ضایعات را به صورت رایگان یا با هزینه کم از حیاط هایی که در آن سنگ کار می شود تهیه کرد، اگرچه این ضایعات به خصوص کوچک و خشن هستند.

سنگ لاشه چیست ؟ انواع و کاربرد سنگ لاشه ، خرید سنگ لاشه در تهران ، از کجا می توان سنگ لاشه تهیه کرد؟

کاربردهای سنگ لاشه

1. کف سازی

2. نمای دیوار باغ

3. کف حیاط

4. ساخت استخر

5. ساخت دیوار باغ

6. سنگ راه پله

انواع سنگ لاشه

سنگ مالون: این سنگ در واقع همان سنگ لاشه ای است که دستخوش یک سری تغییرات از جمله تراش کاری شده است. سنگ مالون نسبت به لاشه سنگ شکل و شمایلی هندسی تر دارد به طوری که پس از تراش کاری به سنگی با سطح صاف و ظاهری چهار گوش تبدیل می شوند.

سنگ ورقه ای: سنگ ورقه ای نیز زیر شاخه لاشه سنگ است اما به دلیل اینکه به صورت ورقه ای استخراج می شود به این نام معروف شده است. این سنگ ها به دلیل اینکه به صورت طبیعی و ورقه ورقه در دل طبیعت و کوه ها ایجاد شده اند، مقاومت زیادی نسبت به شرایط آب و هوایی مختلف چون سرما یا گرمای شدید از خود نشان می دهند.

سنگ کوهی: این نوع سنگ نیز مانند سنگ لاشه بوده و به دلیل نوع استخراج به این نام شناخته می شود. سنگ کوهی مستقیما از معدن استخراج شده و در این روند به شیوه های مختلف، قطعات بزرگ سنگ را از کوه جدا می کنند و برای آماده سازی به کارخانه می برند

سنگ لاشه چیست ؟ انواع و کاربرد سنگ لاشه ، خرید سنگ لاشه در تهران ، از کجا می توان سنگ لاشه تهیه کرد؟

کاربرد انواع لاشه سنگ

کاربرد سنگ مالون: سنگ مالون را میتوان در انواع پروژه های شهرسازی و پیمانکاری ساختمان استفاده کرد. به طور مثال سنگ مالون برای دیوار حیاط، طراحی باغ ویلا و همچنین کف سازی این محیط ها انتخاب مناسبی است. در پروژه های شهرسازی و جاده سازی نیز از این سنگ در پل ها و تونل ها استفاده می کنند.

کاربرد سنگ ورقه ای: سنگ های ورقه ای به دلیل استحکام بالا، قیمت مناسب و رنگ های مختلف کاربرد های فراوانی دارند. از مهم ترین کاربرد های این سنگ میتوان به : ساخت آبنما، ساخت پیاده رو و سنگفرش، ساخت دیوار و دیوار پوش، طراحی دکوراسیون، ساخت پله، ساخت شومینه و باربیکیو و ….

کاربرد سنگ کوهی: سنگ کوهی نیز مانند دیگر انواع سنگ لاشه در ساخت دیوار و کف محیط های فضای خارجی، پله پارک هاو ویلا، ساخت آبشار مصنوعی و …. استفاده می شود.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام
با ورود و یا ثبت نام در سایت شما شرایط و قوانین استفاده از سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.دیدگاه ها